• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

sql php jaki operator porówna dane i przy spełnieniu wyświetli tablice

Object Storage Arubacloud
0 głosów
187 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2022 w PHP przez gatka84 Bywalec (2,150 p.)

Witajcie może głupie pytanie ale borykam obecnie się z problemem, mam

SELECT * FROM post INNER JOIN categories ON post.category_id = categories.c_id WHERE post.status='0' AND categories.c_status='0' ORDER BY post.id LIMIT 6

i problem mam z 

post.status='0' AND categories.c_status='0'

a dokładniej nie wiem jakiego operatora powinnam użyć żeby po spełnieniu warunku którym jest 0 na post.status='0' i categories.c_status='0'

po spełnieniu ma wyświetlić posty które mają 0 w obu w innym przypadku mają pozostać ukryte i próbowałam "&" "AND" oraz "=" i pokazuje mi tylko jeśli w obu przypadkach jest 0 jeśli któryś post ma 1 to już nic nie pokaże. Rozumiem, że obecnie pokazuje jeśli jest spełniony warunek dla wszystkich w innym przypadku nie pokaże nic jak powinnam to porównać ew podpowiedz gdzie szukać lub jeśli poszłam w złą stronę to prosiła bym o nakierowanie.

Z góry dziękuje.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2022 przez gatka84 Bywalec (2,150 p.)
Jednak dział wyczyściłam pamięć przeglądarki.

To jeszcze pytanie do znawców tematu który w takim razie operator w moim przypadku będzie najlepszy tzn

AND, =, &,

czy może jeszcze inny
komentarz 21 kwietnia 2022 przez SzymczyQ Obywatel (1,780 p.)
Wydaje mi się, że pomyliłaś kilka rzeczy. Operator `=` służy do porównywania wartości lub kolumn. Natomiast `AND` i `&&` służą do łączenia tych warunków ze sobą. To czy wybierzesz `AND` czy `&&` nie ma żadnego znaczenia. Ważne jest to żeby nie mieszać używania tych dwóch operatorów bo to nie potrzebnie komplikuje sprawę. Co innego operator `&` jest to operator bitowego AND.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 260 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,261 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2018 w C i C++ przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,268 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2017 w SQL, bazy danych przez Bartlomiej Bywalec (2,480 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...