• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PSQL - hasło hosta

Object Storage Arubacloud
0 głosów
196 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez NewbieProgrammer Początkujący (480 p.)
edycja 13 kwietnia 2022 przez NewbieProgrammer

Cześć, chcąc nauczyć się postgresSQL odpaliłem sobie tutorial . Niestety pojawił się problem którego nie jestem w stanie sam rozwiązać. Po włączeniu konsoli i wpisaniu "psql" wyskakuje "Password for user Michał:". Nie miałem hasła dla użytkownika, dlatego nie wiem co wpisać, klikniecie enter z pustym polem, daje informacje, że hasło nie zostało wpisane. Dopiero po wpisaniu 

 >psql -U postgres

mogę podac hasło do postgres które ustalałem podczas instalacji. 

W 35minucie tutoriala po wpisaniu ">psql -h localhost -p 5432 -U Michał test" ponownie wyskakuje powiadomienie o podaniu hasła dla użytkownika

C:\Users\Michał>psql -h localhost -p 5432 -U Michał test
Password for user Michał:
psql: error: connection to server at "localhost" (::1), port 5432 failed: FATAL:  password authentication failed for user "Michał"

I znowu nie mam jak przejść dalej, ponieważ hasła nie było. Ustawiłem hasło dla użytkownika, ale nawet po wpisaniu tego hasła nie mogę przejść dalej. Próbowałem coś zdziałać z "-w, --no-password", ale niestety bez sukcesu.

 

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2022 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Tak na intuicję... wszystko jest poprawnie. Domyślnie baza ma jedynie usera postgres. Nie ma "hasła dla użytkownika Michal", bo nie ma takiego użytkownika - po prostu psql bez argumentów próbuje użyć takiej nazwy usera do logowania (i z taką nazwą pyta o hasło).

Jeśli chcesz stworzyć nowych userów poza domyślnym administracyjnym, musisz ich... stworzyć :) Używając zapytania `CREATE ROLE`.
komentarz 14 kwietnia 2022 przez NewbieProgrammer Początkujący (480 p.)

Dzięki, to mi rozjaśniło sprawę :D 

Na horyzoncie pojawił się nowy problem z którym walczę od wczoraj i którego nie wiem jak przeskoczyć. Utworzyłem sobie randomowe dane na https://www.mockaroo.com/ pobrałem plik w formacje SQL Próbuje otworzyć plik, ale za każdym razem dostaje informacje "Permission denied". Otwierając konsole jako administrator nadal mam ten problem. Czytałem o nadawaniu uprawnień, ale wydaje się, że nie znalazłem rozwiązania które mogłoby mi pomóc z moim problemem 

C:\Users\Michał>psql -U postgres
Password for user postgres:
psql (14.2)
WARNING: Console code page (852) differs from Windows code page (1250)
         8-bit characters might not work correctly. See psql reference
         page "Notes for Windows users" for details.
Type "help" for help.

postgres=# \c test
You are now connected to database "test" as user "postgres".
test=# \i D:\pobrane\person.sql
D:: Permission denied
test=#

 

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 129 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2023 w SQL, bazy danych przez Anahan89 Obywatel (1,320 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 251 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2022 w SQL, bazy danych przez Martita Bywalec (2,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 255 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2022 w SQL, bazy danych przez Martita Bywalec (2,500 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...