• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Składanie komputera do 3500zł

Object Storage Arubacloud
0 głosów
200 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez BLOODYPL Nowicjusz (120 p.)

Cześć będe niedługo składał komuter stworzyłem swoją liste  https://www.komputronik.pl/wishlist/show/canonical/b39190bb5ba318c2b5dee214fadd09a327e034e5

zastanawiałem się czy do tej cenny bedzie to dobra opcja i czy nie zmienić jakiejść części z listy?

Jeśli części zostały by te samy czy boxowe chłodzenie do procesora by starczyło w tej obudowie. Czy cały komputer będzie się mocno grzał oraz czy w takim zastawieniu działał by dość cicho?

A i mam jeszcze dodatkowe pytanie czy w i5 z boxowym chłodzeniem pasta termoprzewodząca jest nałożona od razu na radiator?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2022 przez CanoNee Nowicjusz (230 p.)

Zastanawiałem się czy do tej cenny bedzie to dobra opcja i czy nie zmienić jakiejść części z listy?

Ogólnikowo komputer za tę cenę będzie w porządku. Ewentualnie rozważyłbym kartę graficzną GeForce GTX 1650 4GB GDDR6 oraz Pamięć RAM Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) 3600MHz CL18. Ale nawet bez zmian powinien być w porządku.

Jeśli części zostały by te samy czy boxowe chłodzenie do procesora by starczyło w tej obudowie. Czy cały komputer będzie się mocno grzał oraz czy w takim zastawieniu działał by dość cicho?

Tak, domyślnie powinno wystarczyć, wymianę zawsze można rozważyć w przyszłości. Co do działania i temperatury nie będzie się mocno grzał, będzie utrzymywał prawidłowe temperatury, co do głośności będzie ona taka, jak w standardowym komputerze - nie będzie bezszelestny, ale będzie cichy.

Czy w i5 z boxowym chłodzeniem pasta termoprzewodząca jest nałożona od razu na radiator?

Tak

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2022 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
Ja bym się zastanowił nad tą płytą główną. W przyszłości możesz chcieć dołożyć RAM-u.
Przy modernizacji kompa, to płyta główna najczęściej bywa wąskim gardłem.

Ciężko powiedzieć, czy będzie się grzał. Jeżeli go nie podkręcisz, albo nie będziesz grał w wymagające gry, to raczej się nie będzie grzał i będzie cicho. W przeciwnym razie, odpali się mocniej wiatrak na radiatorze i wiatraki z obudowy zawsze możesz podkręcić.
Myślę, że boxowe chłodzenie będzie ok. Jeżeli nie będzie dawać rady, to zawsze możesz dokupić dodatkowe chłodzenie.

Pasta nie jest nakładana od razu na radiator/procesor. Musisz to zrobić w swoim zakresie.
Koszt pasty nie jest duży, a nałożenie bardzo proste.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 264 wizyt
+1 głos
6 odpowiedzi 475 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Zahrad Użytkownik (740 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 104 wizyt
pytanie zadane 17 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez Jakub005 Początkujący (310 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...