• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer po złożeniu zaczął pikać

Object Storage Arubacloud
0 głosów
290 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Marcin893 Nowicjusz (190 p.)
edycja 29 stycznia 2022 przez Marcin893
Witam, mam stary komputer więc postanowiłem go uruchomić, wszystko sprawdziłem i stwierdziłem że cała płyta główna jest do wyrzucenia, więc zamontowałem nową płytę, (komputer jest stary nawet bardzo, chodzi mi tylko o odzyskanie zdjęć z dysku) nowa płyta jest z ok.2005.r taką miałem, wszystko podpinam odpalam a tu mi komputer cały czas pika liczyłem raz 10 razy mi pikał a raz 24, więc nie wiem co jest grane, reset biosu był robiony, bateryjka również była wymieniona, gdy wyjmuje procesor nie pika, i nie ma obrazu. Pytanie Brzmi co ja mam zrobić ?
komentarz 30 stycznia 2022 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

chodzi mi tylko o odzyskanie zdjęć z dysku

Nie możesz tylko wymontować dysku i "podpiąć" do nowego komputera?

komentarz 30 stycznia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@Marcin893, a ta "nowa" płyta obsługuje procesor, który wsadziłeś? W starych płytach zgodność gniazd CPU nie gwarantowała współpracy procesora z płytą.

@VBService, o ile nowe komputery mają złącze IDE (bo można założyć, że dysk też jest stary)

komentarz 30 stycznia 2022 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

@j23, Może za mało precyzyjnie opisałem, zakładając, że to oczywiste, że istnieją przejściówki lub tzw. kieszenie, przez które można podłączyć "stasze" dyski po usb do komputera. Można popytać wśród znajomych, często się jeszcze zdarza, że mają "starsze" komputery "na chodzie", gdzie złącze IDE jest dostępne i spróbować dogadać się w sprawie wypożyczenia takiego komputera.

komentarz 30 stycznia 2022 przez Marcin893 Nowicjusz (190 p.)

@VBService, nie mogę bo takiego na razie nie posiadam, a potrzebuje je w najbliższym  czasie 

komentarz 30 stycznia 2022 przez Marcin893 Nowicjusz (190 p.)

@j23, tak obsługuje procesor 

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 29 stycznia 2022 przez DC guAd2KnVn3 Obywatel (1,410 p.)
wybrane 30 stycznia 2022 przez Marcin893
 
Najlepsza
jak wyjmujesz procesor i nie pika to oznacza że procek może być uszkodzony
komentarz 30 stycznia 2022 przez Marcin893 Nowicjusz (190 p.)
może tak być
komentarz 30 stycznia 2022 przez Marcin893 Nowicjusz (190 p.)
Mi się też tak wydaje

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 200 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez ElPeeL Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 853 wizyt
pytanie zadane 26 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez luna22 Obywatel (1,420 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...