• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

webpack js json vue cordova -- wyciągnięcie json'a

+1 głos
38 wizyt
pytanie zadane 5 dni temu w JavaScript przez marpi82 Nowicjusz (130 p.)

Witam serdecznie.

Miałbym takie laickie pytanie. 

Na obecnych technologiach aplikacji internetowych już się niestety nie znam. Wypadłem kilkanaście lat temu z tematu i z tego co widzę, wiele się już zdążyło zmienić...

Próbuję zrobić swoje api dostepu do danych aplikacji kotła na paliwo stałe i zaadaptować to odpowiednio do komponentu HomeAssistanta napisanego w pythonie. Dotarłem już daleko w studiowaniu źródła aplikacji i większość informacji udało mi się już zdobyć - cała komunikacja jest po WSS i w miarę zrozumiała. Ale przydały by mi się jeszcze "komunikaty". Zaszyte są one w json'ach - jak na załączonym niżej obrazku.

Czy ktoś byłby w stanie mnie naprowadzić w jaki sposób dobrać się do tych plików (JSON) które są importowane w skrypcie? Czy w ogóle da się?

 

Z góry dzięki,

Marek

 

Poniżej zrzut devttolsa z Chrome'a

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 dni temu przez ScriptyChris Mędrzec (171,400 p.)

Skoro masz moduł `index.js`, który eksportuje te pliki JSON, to... możesz je po prostu zaimportować tam, gdzie chcesz je wyświetlić. Nie pokazałeś jak wygląda kod, który ma wyświetlać te JSON-y na stronie, więc trudno coś więcej doradzić.

Czy ktoś byłby w stanie mnie naprowadzić w jaki sposób dobrać się do tych plików (JSON) które są importowane w skrypcie?

Skoro już importujesz gdzieś te JSON-y, to w czym jest problem? Chyba, że miałeś na myśli eksport, który widać na screenie.

komentarz 4 dni temu przez marpi82 Nowicjusz (130 p.)
To jest zewnętrzne źródło (producenta, nie moje). Większość plików głównie vue, js, css i grafika jest dostępna w drzewku które wygenerowały mi narzędzia developerskie z Chrome'a. Z nich udało mi się rozpykać połączenie, logowanie i transmisje WebSocket. Ale nigdzie nie ma tych plików json. Ja potrzebował bym źródło tych plików json lub adres URL przez który mógłbym mieć do nich dostęp ze swojego skryptu python'a który tworzę na swoim komputerze. W tych json'ach z dużym prawdopodobieństwem będę miał zmapowane "skrótowce" z transmisji WS na postać zrozumiała dla człowieka np. P6v24: "Temperatura kotła". Jeśli mi się nie uda go podglądnąć, będę musiał doświadczalnie dochodzić który parametr jest czym ;) parametrów jest sporo, a ja sam nie wszystkie wykorzystuję/obsługuje w moim kotle, a chciałbym zrobić API w miarę kompletne i udostępnić również innym aby mieli z niego ewentualny użytek :)
komentarz 4 dni temu przez ScriptyChris Mędrzec (171,400 p.)
Możesz podać link do tego zasobu (apki), skąd zrobiłeś screen?
komentarz 4 dni temu przez marpi82 Nowicjusz (130 p.)
Tak, jest też na screenie.

cloud.bragerconnect.com
komentarz 4 dni temu przez ScriptyChris Mędrzec (171,400 p.)
Ah, to są jakieś lokalne pliki webpacka - w sumie to widać na screenie (sorry, nie zauważyłem). Wątpię, że można się do nich dostać - chyba, że masz dostęp do konta na tej platformie, to pewnie wtedy to powinno się załadować.
komentarz 4 dni temu przez marpi82 Nowicjusz (130 p.)
No właśnie mam, ale przeglądałem całe drzewko struktury i nie ma tam żadnego json'a. Ani po stronie dostępnej z URL, ani po stronie zasobów webpacka. Rozumiem, że w takim razie nie jest dla mnie możliwe dostać się do zawartości tych plików?
komentarz 4 dni temu przez ScriptyChris Mędrzec (171,400 p.)

Nie wiem czy nie jest możliwe, bo skoro są importy tych plików JSON w kodzie udostępnianym przez webpacka, to powinny być użyte gdzieś w apce - pytanie tylko gdzie.

Trzeba by się przeklikać po tej apce i obserować devtoolsy, czy plik z JSON-em będzie dostępny - możesz w trakcie poszukiwań odświeżać wyniki globalnej wyszukiwarki w devtoolsach; przy okazji, możesz sobie odfiltrować, żeby szukało tylko plików JSON `file:[nazwa_pliku].json`.

Można by też próbować namierzyć endpoint, z którego serwowane są te JSON-y: /resources/lang/pl/[nazwa_pliku].json

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 81 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2019 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (12,640 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2018 w JavaScript przez amiluke Obywatel (1,140 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 140 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2017 w JavaScript przez DarQ Obywatel (1,030 p.)

86,400 zapytań

135,161 odpowiedzi

300,250 komentarzy

57,163 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...