• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Niskie klatki po aktualizacji sterowników

Object Storage Arubacloud
+1 głos
78 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez CryC Nowicjusz (130 p.)
Zaktualizowałem dziś sterowniki karty graficznej (GTX 1060 6gb wersja notebook) i po restarcie laptopa, sprawdziłem rezultaty w grach. Klatki spadły ze 100 do 60, z 50 do 30. Co robić?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2021 przez Ludek Obywatel (1,560 p.)
Pobierz ze strony NVIDII stare sterowniki
0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
dokładnie Jak napisał Ludek, częsty problem przy aktualizacji NVIDI do nowych sterowników, że jest gorzej - bo wypuścili release niedostosowany jeszcze do wszystkiego.
Więc jeśli gra tego nie wymaga, albo nowe sterowniki (można to sprawdzić bo pewnie wiele tematów będzie w tej kwestii ) będzie już w wersji WHQL wydanej i będzie posiadał 1-aktualizacje wewnętrzną nie zmieniającą "wersji" to spokojnie wtedy aktualizujesz.
Ostatnio nawet taki release do nowych sterowników NVIDI np.  uniemożliwiał grę w Battlefield 2042
1
komentarz 20 grudnia 2021 przez CryC Nowicjusz (130 p.)
Czy jest możliwość, że wraz ze zmianami sterowników temperatury wzrosły? Bo włączyłem na zimno laptopa i uruchomiłem grę, FPS dochodziły nawet do 90, ale z czasem jak temperatury podniosły się wróciło do 30-40 FPS, po sprawdzeniu temperatur GPU i CPU miało 95°C. Średnio CPU wynosiło 80, jak niedawno sprawdzałem.
komentarz 20 grudnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
wiele rzeczy jest możliwe przez to że sterownik GPU nie jest kompatybilny i to wpływa na pozostałe podzespoły, spróbuj sprawdzić temperatury na karcie zintegrowanej która nie używa GPU tego zaktualizowanego sterownika .
Sprawdź czy aktualny sterownik jest kompatybilny z procesorem np na benchmarku, bo to tez może być tak, że gra wywołuje duże obciążenie - i zużycie stąd chłodzenie nawala i procesor się broni przed awarią

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 139 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 189 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez roksek Nowicjusz (240 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...