• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka programowania - czy dobrze robię eksperymentując z innymi językami?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
320 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
Hej

Uczę się Pythona, zacząłem kodzić w nim aplikację, której fragmenty kodu już tu nieraz wrzucałem na forum. Zdarza mi się dosyć często eksperymentować w sesji interaktywnej.

Moje pytanie brzmi, czy jest ok w trakcie nauki głównego języka w tym przypadku Pythona eksperymentowanie z innymi językami, przy czym kodzenie małych skrypcików np. w Rubym bardziej traktuję jako zabawę bo wiadomo nauka Pythona jest moim celem. Po prostu ciekawi mnie jak można podobne problemy rozwiązać w różnych językach programowania.

Czy muszę koniecznie skupiać się tylko na jednym języku czy mogę sobie pozwolić na odrobinę swobody, pamiętając o tym by wiedzieć co jest priorytetem i moim celem?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)

Czy muszę koniecznie skupiać się tylko na jednym języku czy mogę sobie pozwolić na odrobinę swobody, pamiętając o tym by wiedzieć co jest priorytetem i moim celem?

Po pierwsze dlaczego pytasz innych o to czy jest to dobre, skoro i tak to robisz. Po drugie, dlaczego uważasz, że miałoby to być złe? Kto powiedział, że należy trzymać się jednego języka programowania? Bycie programistą to rozwiązywanie problemów, logiczne myślenie, praca z algorytmami, narzędziami a jednym z narzędzi jest JĘZYK, który jest zarówno zmienny, jak i zależny od technologii. 
Jedni są full-stack developerami gdzie operują w palikacjach w wielu językach na raz, bo to tego wymaga, inni trzymają się jednego - jako domenowego i eksperymentują innymi, a są też tacy co kodzą tylko w jednym. Każdy z nich robi to co uważa i nikt z nich nie robi źle. 

 

Po prostu ciekawi mnie jak można podobne problemy rozwiązać w różnych językach programowania.

to jest klucz którego się trzymaj, bo to uczy Cię rozwiązywać te właśnie problemy, uczy myślenia nie ważne czy robisz to "widelcem", czy "nożem" jeśli zarówno nożem jak i widelcem pokroisz delikatny tort- to obie metody są okej. 
 

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 784 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 439 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 361 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...