• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór języka do programowania

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
377 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2021 w C# przez Firevis Nowicjusz (150 p.)
Cześć,

Chciałbym się nauczyć programowania i stoję przed wyborem między C# a Java. Na ten moment jeszcze nie wiem co dokładnie chciałbym tworzyć, z tego co się orientuje to w C# można tworzyć gry, w Javie niby też, ale chyba mniej wymagające? Myślałem na początek o pójściu w kierunku stworzenia może jakiejś aplikacji na telefon i tu chyba bardziej jest polecana Java, co znaczy, że C# gorzej nadaje się do tego typu rzeczy?

Kolejną kwestią jest to w jakim języku łatwiej znaleźć pracę?
komentarz 15 listopada 2021 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

Kolejną kwestią jest to w jakim języku łatwiej znaleźć pracę?

najłatwiej w polskim (szczególnie na terenie Polski), ale mile widziana znajomość angielskiego, chociaż patrząc jak się Chiny rozwijają to znajomość mandaryńskiego tez pewnie będzie mile widziana.

Przepraszam, nie mam na celu nikogo obrażać, ale tak mnie ten tekst "rozbawił" (w kontekście pytania), że nie mogłem się powstrzymać.  smiley

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 15 listopada 2021 przez Arek Kowalski Początkujący (450 p.)
hej,

Oba języki dają wiele możliwości. Patrząc na rynek pracy więcej ofert jest dla Javy. C# to tworzenie aplikacji Windowsowych natomiast Java to praktycznie wszystkie platformy. Jeśli chcesz w przyszłości np. zajmować się aplikacjami mobilnymi również skłaniałbym się na Jave. warto dodać, że oba języki są całkiem do siebie podobne więc nauka jednego znacznie ułatwi Tobie nauczenie się drugiego. Odnośnie gier - :) też bardziej stawiałbym na Jave ale to moje osobiste zdanie. Podsumowując - moim skromnym zdaniem Java jest popularniejsza od C# i dlatego raczej warto iść w tą stronę, chociaż na pewno znajdzie się wielu zagorzałych miłośników C#, którzy mnie tutaj zgromią ( pozdrawiam ich z góry)

Powodzenia
2
komentarz 15 listopada 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
edycja 15 listopada 2021 przez Wiciorny
na mobilki to już nie Java, a Kotlin -> Flutter.
java ma inne przeznaczenie niż C#,  na platforme .Net, produkty Appla jak ktoś chce tworzyć to raczej nie idzie w kierunku Javy :)
komentarz 30 listopada 2021 przez Siemił Mądrala (7,380 p.)

@Arek Kowalski, Gromie cię;) 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 128 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 653 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2018 w PHP przez Cholewka Początkujący (420 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...