• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows Phone czy Android?

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
1,560 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
Co jest według was lepsze? Windows Phone czy Android? Założę się, że zdecydowana większość napisze, że Android. Jest o wiele bardziej intuicyjny i popularny, ale może się zaskoczę...

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
edycja 24 kwietnia 2015 przez joker
 
Najlepsza
Wydaje mi się, że to zależy od tego ile chcesz wydać. Jeśli kupisz najtańszy telefon z Androidem to możesz być nie zadowolony płynnością działania interfejsu, natomiast w Windows Phone nie ma takiego problemu. Jeśli możesz wydać trochę więcej, to średniej klasy telefon z Androidem ma dużo więcej możliwości niż Windows Phone. Dodatkowo na Androida jest dostępnych masa więcej aplikacji niż na WP.

Pozdrawiam serdecznie.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Kurde, w poprzednim pytaniu, czyli laptop czy desktop, też wszyscy myśleli, że chciałbym się poradzić. Ja tylko pytam!!! Nie chcę niczego kupować :)
komentarz 12 kwietnia 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Windows Phone dobija do Google Play, też ma pełno bezużytecznych aplikacji.
+3 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
edycja 9 kwietnia 2015 przez robert9620
Moim zdaniem wp. Sam go używam,a wcześniej mialem parę Tel z androidem. Jednak to kwestia indywidualna, nie da się obiektywnie odpowiedzieć na to pytania.

Przewaga Windows Phone to płynność działania, brak wirusów nas ten system, cena urządzeń, intuicyjność (jeżeli ktoś go używał to wie, że jest dziecinie prosty w obsłudze, prostszy od androida). No i na koniec największa zaleta czyli synchronizacja. Na razie nie jest to tak istotne bo na komórce i komputerze mam tylko ten sam notatnik i kalendarz, ale wraz z premierą win 10 będą te same powiadomienia i dokładnie te same aplikacje, a systemy na komputerze i komórce (xboxie też) będą ze sobą "współpracowały". W jeszcze dalszej przyszłości myślę ze realne jest to ze komórka zastąpi komputer, będzie można na niej wszystko to samo co na komputerze na przykład po podłączeniu bezprzewodowej myszki i klawiatury oraz np rzutnika, chociaż pewnie będzie to wyglądać nieco inaczej.

Andorid na razie (być może już tak zostanie, chociaż ja nie przekreślałbym wp) jest dużo bardziej popularny. Co za tym idzie ma więcej uzytkowników i aplikacji. Jednak nie prawdą jest, że na wp jest ich mało! O nie! Nie wierz użytkownikom androida, którzy nigdy nie mieli z wp nic do czynienia i nie wiedzą jak jest. Prawdą jest, że na androida jest więcej, ale przeciętnemu użytkownikowi nie potrzebne jest parę milonów. Na tel średnio ma się zainstalowane poniżej 50 aplikacji, a na wp wybór wclae nie jest mały, owczem mniejszy niż na androidzie, ale znajdziesz wysztko czego potrzebujesz. To, że nie ma aplikacji jest już nieprawdziwym stereotypem.

Inna sprawa to jakość aplikacji. Na dzień dzisiejszy te na andorida są lepiej dopracowany i częściej aktualizowane. Na wp znajdzie się bardoz dużo dobrych aplikacji, ale jeszcze więcej tych, które są bardziej dopracowane na andoridzie. Ta tendencja zaczyna się zmieniać na bardziej pozytywną i coraz więcej deweloperów przykłada taka samą wagę do wp jak do androida.
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez APNL Obywatel (1,440 p.)
Zależy co lubisz. Jeśli pracujesz np. z Windows 8 to nie będziesz miał problemu przestawić się na interfejs Windows Phone (kafelki i te sprawy), nie każdemu to odpowiada. Niestety tani telefon z Androidem po kilki mięsiącach może zacząć Ci się zawieszać i mulić, ale telefony z wyższej półki dużo lepiej radzą sobie z działaniem i raczej nie ma problemu zawieszania się. Także decyzja zależy w znaczniej mierz od Ciebie. Powodzenia w wyborze :)
+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)
Miałem Windows Phone, i może jest to moja subiektywna opinia ale nie kupuj tego! Żałośnie mało aplikacji w porównaniu do Androida, a większość apek to jakieś podróbki. Obecnie popularna gra Don' t toucz the spikes dostępna jest na Androida i iOS na WP jest podróba.

Pozdrawiam.
–3 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Piotr Różański Obywatel (1,010 p.)
Tylko IOS :P

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 161 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2017 w Urządzenia mobilne przez kaczek Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
8 odpowiedzi 813 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...