• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca licencjacka pt. "Implementacja platformy do gry w warcaby z profilami oraz rankingami uzytkownikow"

Object Storage Arubacloud
0 głosów
250 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2021 w C# przez dawid628 Początkujący (400 p.)
Cześć, jestem studentem 3 roku informatyki, więc mam do napisania prace licencjacką. Mój temat widzicie wyżej, uproszczając chodzi o stworzenie portalu typu chess.com lub lichess.org, ale polegającego na grze w warcaby.

Kompletnie nie wiem jak sie za to zabrać, nie potrafię sobie tego wywizualizować. Przede wszystkim chciałbym to zrobic w technologii .NET, więc będę używał frameworka .NET Core, którego się od jakiegoś czasu uczę.

Pierwsze pytanie, które mi się nasuwa i najbardziej mnie przeraża dotyczy frontendu. Frontend to zdecydowanie nie jest moja bajka, nie potrafie sobie zaplanowac ani wyobrazić w jaki sposób go zrobię. Przede wszystkim zastanawiam się nad użyciem razora, jednak nie jestem w tym temacie dobrze obeznany. Chodzi mi głównie o wykonanie warcabów, plansza i poruszanie się pionów, bo reszta to zwykły html i css. Czy używając Razor wystarczy mi on do stworzenia animacji przesuwania pionów bez odświeżenia strony? Czy i tak będę musiał wykorzystać Javascript? Jeśli tak to czy ktoś może wyjaśnić jak to mniej więcej będzie wygladalo? Mam na mysli bardziej uspokojenie mnie, ze to nie bedzie tragedia i to same podstawy (oczywiscie jesli tak jest). No i tu tez nasuwa się pytanie ile bede w stanie zrobic w html, css / razor, a jakich rzeczy zdecydowanie nie zrobię bez użycia javascript?

Kolejne pytanie dotyczy organizacji pracy, rozumiem ze żeby napisać część teoretyczna muszę najpierw mieć coś z części praktycznej, bo rozumiem ze polega ona na opisaniu mojej aplikacji. W jaki sposób wy sobie poradziliście lub poradzilibyście z organizacja pracy? Robić wsyzstko po kolei, czyli najpierw cała część praktyczna, potem teoretyczna? Czy podzieliliście sobie to jakoś na różne etapy? Chodzi mi tylko o zarys organizacji pracy jak to powinno wygladac, bo po prostu nie wiem jak sie za to wszystko zabrac.
1
komentarz 9 listopada 2021 przez pionas0407 Gaduła (4,620 p.)
komentarz 10 listopada 2021 przez dawid628 Początkujący (400 p.)
Dzięki za odpowiedź, bardzo przydatny film.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 listopada 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Temat pracy wydaje się bardzo rozbudowany sam w sobie, zwłaszcza że to praca licencjacka a nie inżynierska/magisterska.

Skoro nie lubisz frontendu to spytaj promotora czy możesz użyć jakichś gotowych szablonów na przykład ze strony wrapbootstrap żeby mieć mniej pracy w tym mniej istotnym elemencie, a móc lepiej się skupić na działaniu platformy, bo przypuszczam że to jest ważniejsze.

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 277 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2023 w Offtop przez piasecki2c Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 724 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
pytanie zadane 14 września 2020 w C# przez Szyszka Gaduła (3,490 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...