• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca inżynierska - AiR, programowanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
423 wizyt
pytanie zadane 29 października 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hexaloppe Nowicjusz (120 p.)
Dzień dobry!

Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad tematem swojej pracy inżynierskiej. Jestem na II roku AiR, lecz chciałabym się wstępnie zorientować w temacie. Na studiach miałam takie języki jak Python, C, C++ I Matlab, a także zapoznałam się z gitem i HTML/CSS. Myślę o jakimś temacie, który będzie związany z programowaniem lub analizą danych, gdyż najsilniej czuję się właśnie w tym. Dlatego też zwracam się o pomoc i byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mógł opisać swoje doświadczenia i ogólnie, jak mógłby wyglądać temat pracy właśnie na tym kierunku. Niestety, na razie jestem dość zielona w temacie, dlatego szukam jakiegoś punktu zaczepienia, jak mogę pogodzić te dwie dziedziny.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź ^^

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 października 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Nie znam się na automatyce i robotyce a i programista ze mnie słaby (dobrze się "orientuję" w programowaniu ale słabo programuję sam), ale przede wszystkim żeby napisać pracę musisz znaleźć naukowca który podejmie się bycia opiekunem takiej pracy. Najlepiej napisz maile do kilku doktorów i profesorów którzy zajmują się czymś fajnym, opisz czym ty się interesujesz i na czym się znasz i spytaj czy miałby ciekawą propozycję. Git jest do pracy drużynowej, HTML i CSS bezużyteczne (z Twojego punktu widzenia), skup się na Pythonie, C, C++ i Matlabie. Mogą być też z innych wydziałów Twojej uczelni albo innych uczelni albo Polskiej Akademii Nauk, nie muszą być tylko z Twojego wydziału.
0 głosów
odpowiedź 29 października 2021 przez edutomek Dyskutant (8,380 p.)
Nieco informacji z tej drugiej strony (nie prowadzę już tematów dyplomowych na AiR, ale przez wieeele lat to robiłem).

1) Nie jest istotne, co potrafisz teraz. Istotne jest to, co będziesz umiała (względnie czego się "naumisz") za jakiś rok.

Przychodzili do mnie ludzie mniej i bardziej zdolni, uczyli się tego, co było potrzebne, dawali radę. Od większości słyszałem, że programowali tylko w C/C++ (niektórzy nawet nie rozróżniali tych języków!), ale jakoś potem radzili sobie zarówno z Pythonem, jak i z JavaScript (względnie z HTML/CSS, jak było trzeba).

2) To, jak wygląda praca w praktyce, zależy głównie od dwóch osób: promotora (temat, zakres, charakter współpracy), oraz od dyplomanta.

Zorientuj się, kto prowadzi takie prace, oraz jacy są ci ludzie "we współpracy". Popytaj ich dyplomantów. Zorientuj się, jak się do nich dostać.

U nas niektórzy promotorzy patrzyli na średnią, inni mieli swoje listy zapisów. Zapewne co wydział to obyczaj (chyba, że "kochane ministerstwo" już to ujednoliciło, ale wątpię).

Ktoś tu chyba wspominał o doktorach i profesorach - różnie to może być. Np. u nas profesorowie niezbyt chętnie zajmowali się pracami inżynierskimi, woleli magisterskie i doktorskie. (Praca inżynierska nie musi być naukowo-badawcza.)

3) Odnośnie samego tematu: tym zajmuj się jak najmniej.

Nie masz kompetencji do wymyślania takich tematów. (Wierz mi, wiem o czym piszę.) Tę sprawę pozostaw promotorowi.

Skup się raczej na studiach i na tym, żeby później mieć jak najlepsze warunki do podjęcia pracy u tego promotora, którego wybierzesz.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 246 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2020 w Sieci komputerowe, internet przez krzychulus Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,047 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,051 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2017 w Mikrokontrolery przez szerwi Użytkownik (620 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...