• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Border z CSS powoduje przesunięcie do drugiej linijki przy pomniejszaniu przeglądarki np. do 90%

Object Storage Arubacloud
0 głosów
732 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2021 w HTML i CSS przez LukeLight123 Nowicjusz (130 p.)

Chodzi mi o to, że jeśli pomniejszę rozmiar strony, a tym samym przeskaluję np. na 90% zoom to mój piąty element w menu zaczyna przechodzić do nowej linijki. Nie rozumiem dlaczego tak jest.

Rozwiązanie: Można box-shadow z insetem zastosować i przez to wewnętrzne obramowanie już nie przenosi do następnej linii.

Problem rozwiązałem, ale zastanawiam się dlaczego tak się dzieje. Okazuje się, że odpowiedzialny jest za to 'border'. Tylko właśnie rzecz w tym, że nie rozumiem z jakiego powodu tak się dzieje. Mógłby ktoś wytłumaczyć czym to jest spowodowane? Bo nie rozumiem zachowania 'border'.

Tutaj jest strona z menu nawigacyjnym o którym wspominałem, na szablonie który szerokość ma ustaloną na 960px: https://jsfiddle.net/LukeLight123/90xqfjy5/2/

Użyć 'Control' i mysz 'scroll' w dół, ew. Ctrl + i dać 90, 80% itd.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 sierpnia 2021 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
No bo pierw ustawiasz float:left a później ustawiasz display:block co jest sprzeczne ze sobą.
1
komentarz 22 sierpnia 2021 przez LukeLight123 Nowicjusz (130 p.)
Niestety nie rozumiem co teraz masz na myśli. Mógłbyś trochę szerzej opisać co dokładniej jest sprzeczne ze sobą i dlaczego tak jest?

Ewentualnie jakiś przykład, który działa tym twoim poprawnym sposobem dołączyć np. na JSFiddle.
komentarz 22 sierpnia 2021 przez LukeLight123 Nowicjusz (130 p.)
Piszesz głupoty. Nawet nie patrzyłeś na kod źródłowy.
komentarz 22 sierpnia 2021 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)

Dodałem do stylów tylko:

ul{
     display: flex;
}

I już zachowuje się prawidłowo twój "piąty element".

komentarz 23 sierpnia 2021 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)

@LukeLight123, Po prostu jak masz float:left to zawija do lewej a jak nie ma miejsca to przeskakuje do dołu. Musiałbyś z każdym skalowaniem sprawdzić czy element nie jest za duży i ewentualnie go skrócić. Albo dać display: flex i będzie cały czas tak samo ale jeśli nie będzie się mieścił to wyjdzie z bloku obejmującego. Są różne rozwiązania ale to już możesz poczytać we własnym zakresie.

komentarz 23 sierpnia 2021 przez LukeLight123 Nowicjusz (130 p.)
Co dokładnie mogę poczytać we własnym zakresie? Powiedz swoje propozycje co mam wpisać w google, żebym się dokształcił.
1
komentarz 23 sierpnia 2021 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Wpisz "zasady savoir-vivre'u".
+1 głos
odpowiedź 22 sierpnia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
edycja 22 sierpnia 2021 przez SzkolnyAdmin

Zmień w stylu:

 nav ul li a {
                
                width:192px;
                height: 42px;
              	box-sizing: border-box;
/* reszta bez zmian */
         
            }

 .nadpisanie {
                
width: 192px;
/*reszta bez zmian */
}

Po przeskalowaniu szerokość bloków była minimalnie większa od 192 pikseli (dlaczego? też chciałbym wiedzieć) i piąty element już się nie mieścił w bloku o szerokości 960 pikseli.

+1 głos
odpowiedź 22 sierpnia 2021 przez pablop76 VIP (123,180 p.)
Obramowanie nie podlega skalowaniu. Dlatego musisz użyć  box-sizing:border-box; aby doliczyć obramowanie do pudełka.
komentarz 23 sierpnia 2021 przez LukeLight123 Nowicjusz (130 p.)
edycja 23 sierpnia 2021 przez LukeLight123

Przekopiowałeś i dostosowałeś swoją wypowiedź na podstawie reakcji tego użytkownika w poście, który był wcześniej zamieszczony. https://forum.pasja-informatyki.pl/549594/border-css-powoduje-przesuniecie-drugiej-linijki-przy-pomniejszaniu-przegladarki#a549608

komentarz 1 września 2021 przez pablop76 VIP (123,180 p.)

Nie widzę związku. Moja odpowiedź wynika z wiedzy jaką nabyłem zgłębiając temat na stack overflow.

0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2021 przez refresh Nowicjusz (180 p.)

@refresh ja też chcę się dowiedzieć jak to rozwiązać

0 głosów
odpowiedź 1 września 2021 przez refresh Nowicjusz (180 p.)

@refresh

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 389 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 164 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 280 wizyt
pytanie zadane 25 września 2017 w HTML i CSS przez bicnet Gaduła (4,800 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...