• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z Logowaniem Linux

Object Storage Arubacloud
0 głosów
514 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez ksky Początkujący (450 p.)
Witam, mam problem z zalogowaniem się do systemu linux.
Na początku przy pierwszych 2 odpaleniach systemu było git, nawet nic nie zainstalowałem tak szczerze prócz Intelki i TeamSpeak'a...

Teraz jak wchodziłem to było logowanie, logowałem się do systemu nagle był czarny ekran i siup z powrotem do logowania...

Nie wiem co zrobić, w sieci widziałem poradnik o tym aby usunąć hasło, więc w logowaniu wyłączyłem panel graficzny i się zalogowałem, usunąłem hasło do systemu...
Ale teraz zamiast mi pokazać puplit to logowanie ciągle się wyłącza i włącza czyli tak jakby logowanie było automatyczne a potem znów pokazywał się czarny ekran i znów logowanie i tak w kółko, proszę o pomoc.
komentarz 3 sierpnia 2021 przez edutomek Dyskutant (8,380 p.)

Powodów takiego działania może być wiele (np. u mnie kiedyś był problem z systemem plików i nie można było się zalogować na mojego normalnego użytkownika).

Zapewne nie pomogę w rozwiązaniu Twojego problemu, ale coś doradzę:

1) Spróbuj zalogować się w trybie tekstowym i sprawdź, jakie komunikaty (błędy?) się pojawiają.

2a) Spróbuj zalogować się jako root (jeśli masz takie konto) i sprawdź logi dotyczące logowania innych userów do systemu.

Względnie komunikaty błędów jądra... Logowane jest w zasadzie wszystko.

2b) Jeśli nie masz konta root, to uruchom system z pendrive'a (albo płytki) i sprawdź te logi.

Jakaś informacja powinna tam być.

Dopiero w oparciu o te informacje można poszukać przyczyny, a potem rozwiązania.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

> link <

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 110 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Hypia Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 284 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 5,749 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...