• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Połączenie serwera www z funkcją i uzyskanie odpowiedzi w terminalu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
366 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2021 w C i C++ przez Mateusz Kacprzak 1 Nowicjusz (150 p.)
Witam, W jaki sposób mogę połączyć aplikację konsolową, tak, aby wysyłała ona podaną wartość do funkcji i odpowiedz uzyskuje w konsoli ?  Z wykorzystaniem .net Mam na myśli taką sytuacje - mam serwer z funkcją dodawania. Wpisuje wartość a oraz b, które są wysłane do serwera,  wartość zwrotną otrzymuje w konsoli ? Serwer jest stworzony przez Pythona :D
komentarz 26 czerwca 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)
Nie bardzo rozumiem, chodzi ci o to jak z programu w C połączyć się z serwerem sieciowym i coś tam sobie pogadać? Znasz protokół komunikacyjny jakim posługuje się serwer?
komentarz 26 czerwca 2021 przez Mateusz Kacprzak 1 Nowicjusz (150 p.)
Mam na myśli taką sytuacje - wchodzę w program w C,

program prosi o podanie wartości,

wartość jest wysyłana do serwera,

ten serwer sprawdza równanie

wysyła odpowiedz, która jest wyświetlana w konsoli
komentarz 26 czerwca 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)
Napisałeś na początku, że serwer już jest. Pozostaje więc druga część mojego pytania - czy znasz protokół komunikacji/czy wiesz dokładnie co i jak trzeba wysłać do serwera by dostać odpowiedź? Jeśli masz kod serwera (lub klienta) można to wywnioskować z kodu. Jeśli masz jakiś gotowy program, który robi za klienta można podejrzeć komunikację. Ogólnie można przyjąć, że komunikacja będzie po TCP/IP (na prawie 100%), ale może też korzystać z jakiegoś znanego protokołu wyższego rzędu do którego pewnie jest jakaś gotowa bilblioteka i nie trzeba grzebać się w szczegółach (chyba że chcesz).

Sam język C/C++ nie ma w sobie obsługi sieci, ale po prostu należy wywołać funkcję systemowe, które są wszędzie podobne.
komentarz 26 czerwca 2021 przez Mateusz Kacprzak 1 Nowicjusz (150 p.)
nie znam protokoły komunikacji
komentarz 26 czerwca 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)
Napisałeś w temacie, że jest to serwer www. Możesz uruchomić to działanie z przeglądarki?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 463 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2017 w Java przez nemezisso Użytkownik (860 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 75 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2020 w C# przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 250 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2016 w C# przez Tomek Krupa Użytkownik (820 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...