• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Niedziałające zapytania do bazy danych w PHP - własna wtyczka wordpress

Object Storage Arubacloud
+1 głos
192 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2021 w PHP przez Jcob2222 Początkujący (480 p.)

Witajcie!

Ostatnio zabrałem się za tworzenie wtyczki do wordpressa, która ma na celu pobrać z bazy danych informacje i wyświetlić je w danym dniu, w stworzonym w tym samym pliku widżecie. Problem polega na tym, że próbując na różne sposoby podpinać zapytanie do bazy danych, w treści widżetu, czy też poza nim, w funkcji, później wywołując ją w treści, skutek był marny. Na stronie widżet się pojawiał, ale pusty. W internecie nie znalazłem informacji dlatego postanowiłem napisać tu na forum.

Obecny kod: https://pastebin.com/iYNuuQ4u

Oczywiście w konfiguracji połączenia z bazą prawdziwe dane zostały podmienione. Ogólnie skrypt łączy się poprawnie z bazą, było to sprawdzane kopiując sam kod do wyświetlania danych do osobnego pliku i wywołując go gdzieś osobno na serwerze.

Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak w tym kodzie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 maja 2021 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

A próbowałeś, tak

function baza() {
    
    $data = date("m-d");
    $czas = date("H;i");

    $baza = mysqli_connect('localhost','login','haslo','baza danych');
 
    if($data == "05-14"){

    ...

        while($row = mysqli_fetch_row($wynik)) {
            echo $row[2]."<br>";
        }
    }

    mysqli_close($baza);
}
komentarz 16 maja 2021 przez Jcob2222 Początkujący (480 p.)
Tak, jednak nie dało to efektów. Po wielu próbach doszedłem do wniosku, że może być coś nie tak z samym kodem widżetu, a nie konkretnie z tym zapytaniem do bazy, które w innym pliku normalnie zwraca tekst.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 571 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2021 w Systemy CMS przez Poczatkujaca s z.o.o Obywatel (1,860 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 542 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 147 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...