• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP, MYSQL aktualizacja danych w bazie danych codziennie o 24:00

Object Storage Arubacloud
+1 głos
109 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2021 w SQL, bazy danych przez Kander Nowicjusz (130 p.)

Witam, nie mogę wymyślić jak to ugryźć. Chciałbym aby aktualizować dane w bazie o godzinie 24.00

Mam coś takiego:

mysql_query("UPDATE users SET pkt = 100 WHERE lastActivity < DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 24 HOUR");

Jeżeli mam dobre myślenie to dane będą się aktualizować względem ostatniej aktywności co 24 godziny a chciałbym żeby dane były aktualizowane codziennie o 24:00.

Ewentualnie źle myślę i trzeba zrobić to całkowicie inaczej???

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)

Tak, możesz podejść do tego inaczej.

Możesz napisać sobie skrypt, który po prostu aktualizuje dane. Następnie w CRON odpowiednio zakodować polecenie, aby ten skrypt wykonywał się co 24 godziny. Bez problemu znajdziesz informacje na temat cron, więc nie podsyłam więcej źródeł.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,315 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2017 w PHP przez Sevrento Początkujący (250 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 900 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2017 w PHP przez Corleone97 Początkujący (450 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 639 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2018 w PHP przez kacz.ma2 Nowicjusz (180 p.)

92,575 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...