• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

kompilacja programu tylko plik wsadowy exe

Object Storage Arubacloud
+1 głos
777 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2021 w C# przez patrykkxdd Początkujący (310 p.)

Witam,

Mam taki problem otóż mam gotowy program który spełnia moje oczekiwania i tak miał wyglądać kwestia tylko odpowiedniej kompilacji szczerze mówiąc nie pamiętam w jaki sposób się to robiło po standardowym publikuj do folderu lokalnego wywala mi cała paczka plików wraz z plikiem exe.

chciałbym żeby tworzyło tylko plik exe bo docelowo program ma być przesyłany dalej ponadto sprawdzałem czy jest możliwość odpalenia na innych komputerach które nie mają zainstalowanego visiual studio niestety program nie działa. Również wyodrębniając z paczki sam plik exe na pulpit na przykład również nie działa.

Czy byłby mi ktoś w stanie podpowiedzieć jak to ugryźć?

komentarz 24 marca 2021 przez Velta Maniak (52,010 p.)

Publikujesz z opcją PublishSingleFile?

dotnet publish -c Release -r win-x64 -p:PublishSingleFile=true

 

komentarz 24 marca 2021 przez patrykkxdd Początkujący (310 p.)
Szczerze mówiąc w obsłudze Visiual Studio jestem początkujący gdzie to ustawić bo raczej wątpię że to linijka kodu programu

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 marca 2021 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
na górze przy zielonej strzałce po lewej stronie, może Pan wybrać Debug/Release, proszę wybrać opcję Release, wtedy kompilacja potrwa chwilę dłużej i powinno być możliwe uruchomienie programu na innej maszynie
komentarz 24 marca 2021 przez patrykkxdd Początkujący (310 p.)
po ustawieniu release ok można odpalać na innym kompie ale wciąż pojawia się paczka plików nie mam pojęcia jak to rozdzielić bez paczki nie odpala się program a główne założenie programu to audyt pracowników wysłanie pliku exe w załączniku jako wiadomość email i sprawdzenie kto uruchomi a kto zgłosi fakt dostania podejrzanej wiadomości administratorowi wiec póki jest paczka plików mija się to z celem wiem że są chyba jakieś kody które oddzielają plik exe od reszty i wpakowują je tak jakby do pliku wsadowego jednak nie mam pojęcia jak to ugryźć.
komentarz 24 marca 2021 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
edycja 24 marca 2021 przez Michał Muzyka

W takim razie, jeżeli utworzył Pan projekt NetCore proszę na górnym pasku wybrać:
Kompilowanie, potem
Opublikuj [nazwa projektu], potem pojawia się kreator publikacji,
proszę wybrać opcje Folder, dalej
lokalizacja np. pulpit, koniec.
teraz wewnątrz visuala jest otwarta karta z napisem Opublikuj,
Pod napisem FolderProfile wybieramy edycja, otwiera się nowe okienko,
proszę się upewnić czy została wybrana opcja "Konfiguracja":"Release | Any CPU",
proszę zmienić opcję "Docelowe środowisko uruchomieniowe" z Przenośna na win-x86
teraz pojawia się dodatkowe rozwijane menu "Opcje publikowania plików", rozwijamy i zaznaczamy opcję "Utwórz pojedynczy plik", klikamy zapisz, i potem przycisk Publikuj, i w folderze powinny pojawić się dwa pliki jeden .exe drugi .pdb jednakże ten drugi nie jest potrzebny do uruchomienia .exe

 

komentarz 24 marca 2021 przez patrykkxdd Początkujący (310 p.)

mi się pojawia edycja w xmlu a xmla za dobrze nie znam

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<!--
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=208121. 
-->
<Project ToolsVersion="4.0" xmlns="http://schemas.microsoft.com/developer/msbuild/2003">
  <PropertyGroup>
    <Configuration>Release</Configuration>
    <Platform>Any CPU</Platform>
    <PublishDir>C:\Users\t.cichowicz\Desktop\RODO</PublishDir>
    <PublishProtocol>FileSystem</PublishProtocol>
  </PropertyGroup>
</Project>

 

komentarz 24 marca 2021 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
Jaką wersje visual studio Pan ma zainstalowaną oraz jaką wersję projektu Pan utworzył NetCore czy NetFramework
komentarz 24 marca 2021 przez patrykkxdd Początkujący (310 p.)
.net core Visiual Studio 2019
komentarz 24 marca 2021 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)

Dziwne może nie ma Pan jakiegoś pakietu doinstalowanego, to nie ma już znaczenia. Prosze dodać wewnątrz property group:
 

    <TargetFramework>netcoreapp3.1</TargetFramework>
    <RuntimeIdentifier>win-x86</RuntimeIdentifier>
    <SelfContained>false</SelfContained>
    <PublishSingleFile>True</PublishSingleFile>
    <PublishReadyToRun>False</PublishReadyToRun>

 

komentarz 25 marca 2021 przez patrykkxdd Początkujący (310 p.)
hmmm ciekawe dodałem ten xml ale teraz po publikowaniu nie mogę odpalić programu na moim stacjonarnym po wywołaniu w konsoli odpalenia wywala problem z hostfxr.dll nie wiem już o co chodzi

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 399 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2022 w C# przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 422 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,844 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...