• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pliki pdf i administrowanie nimi za pomocą baz danych lub innego języka.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
243 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2021 w SQL, bazy danych przez D0nt_writ3_t0_m3 Początkujący (340 p.)
Proszę, powiedzcie mi, jak np.

Prowadzę serwis bibliotekowy, chciałbym teraz wydrukować specjalną listę książek z danymi z baz danych a to wszystko w formacie PDF bądź DOCX. Po prostu chciałbym do np. tabeli jakiejś włożyć dane z bazy danych.

Jak to zrobić? Są jakieś gotowe skrypty, może jakiś odrębny język?

Druga sprawa, jak taki kod wstawić na stronę?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Jaki serwer baz danych?

Może korzystasz z programu bibliotecznego? Z tego co wiem, to np. MOL od Vulcana ma opcje wydruku i eksportu.
komentarz 18 lutego 2021 przez D0nt_writ3_t0_m3 Początkujący (340 p.)
Korzystam z MySQL a interfejs to wiadomo phpmyadmin.

Obecnie nie mam do żadnego innego gdyż wszystko testuje na local'u za pomocą XAMPP'a.

Interesuje mnie włożenie właśnie z MySQL całej tabeli i opcja wydrukowania jej dla użytkownika.
komentarz 18 lutego 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Program phpMyAdmin ma rozmaite opcje eksportu. Uaktywnij tabelę, kliknij Eksport i wybierz format eksportu.Zaznaczenie opcji Dostosuj zwiększy twoje możliwości dopasowania pliku wynikowego.
komentarz 18 lutego 2021 przez D0nt_writ3_t0_m3 Początkujący (340 p.)

Chyba się źle zrozumieliśmy laugh.

Chodzi mi o opcję typu:

użytkownik klika przycisk na stronie, a w wyniku tego działania zostaje pobrana tabela w formacie PDF, która zawiera dane z Bazy danych MySQL.

Mówię o żywej interakcji, która może zostać wykonana w każdej chwili. 

komentarz 18 lutego 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Niestety nie podałeś w pytaniu konkretnie co chcesz uzyskać.  Twój problem jest typowym zadaniem z obsługi bazy danych przy pomocy PHP (ogólnie języka mogącego pobrać dane z bazy) z użyciem modułu generującego PDF. Jak umiesz PHP, to pisz. Jak nie - zleć komuś odpłatnie napisanie aplikacji.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 464 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w PHP przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 505 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...