• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy po SUMIENNYM przerobieniu książki "Java Podstawy",można zebierać się do JEE i frameworka Spring?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
11,945 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez uczeń1998 Obywatel (1,930 p.)

spis treści  można zaleźć tu --> http://helion.pl/ksiazki/java-podstawy-wydanie-ix-cay-s-horstmann-gary-cornell,javpd9.htm#spis-tresci

Mam obecnie 17 lat,i chciałbym już na następne wakację iść gdzieś na staż,więc zależy mi na opanowaniu JEE,problemem jest tylko to że nie wiem jaki poziom wiedzy jest potrzebny żeby zacząć jego naukę.

 

PS.Wiem ze zawsze można zacząć,ale chodzi mi o to żeby to było najoptymalniejsze dla mojego rozwoju. ;)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 sierpnia 2015 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
wybrane 26 sierpnia 2015 przez uczeń1998
 
Najlepsza
Szczerze to, żeby zostać przyjętym do pierwszej pracy gdzie jest wymagana znajomość Javy EE nie trzeba znać Javy EE :D  Liczy się ogólne pojęcie na temat OOP, operacje na ciągach znaków, strumienie, wielowątkowość. No i wiadomo dobra znajomość algorytmów i struktur danych. Ogólnie, żeby się zabierać za te wszystkie frameworki to nie trzeba jakoś mega znać Javy ale pasuje wiedzieć np, co to refleksja. No i co najważniejsze napisać przez ten rok jakąś przyzwoitą aplikację korzystającą ze Springa + Hibernate'a.
komentarz 26 sierpnia 2015 przez uczeń1998 Obywatel (1,930 p.)
Tylko że jak pójdziesz do tej pracy znasz nieźle wielowątkowość,obiektowość i strukturę to ile dostaje się na start?

+ co dla ciebie znaczy ogólne pojęcie? i JDBC i SQL do baz danych też się chyba przyda?

łapka w górę za pomoc
komentarz 26 sierpnia 2015 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
Płaca zależnie od firmy, miasta, doświadczenia zawodowego. Także ciężko określić mówisz ile chcesz (zresztą sami o to zawsze pytają) a jak im nie pasuje to powiedzą, że tyle nie dadzą lub po rozmowie nie odezwą się. Poza tym najczęściej pierwsza umowa jest okresem próbnym bo chcą zobaczyć jak się uczysz i sprawdzić jak zaangażowany jesteś w to co robisz. O SQL-u nie pisałem, ale tak trzeba znać i to dobrze bo w wielu przypadkach dostaje się z tego zadania. Co do JDBC to zobacz sobie jak to działa itd. ale potem i tak przesiądziesz się na jakiegoś frameworka do ORM. Z pozostałych umiejętności to pasuje znać jakiś system kontroli wersji, najlepiej przez wiersz poleceń bo to mniej komplikuje pracę na początku.

Jeżeli chodzi co to oznacza ogólne pojęcie na temat tego co wymieniłem to np. dostajesz kod i masz wiedzieć co Ci się wypisze na ekran i dlaczego tak a nie inaczej. Dostajesz jakieś zadanie gdzie masz do napisania algorytm służący do rozwiązania jakiegoś konkretnego problemu. Te rzeczy są ważniejsze na starcie niż znajomość tych wszystkich frameworków bo pokazują czy dana osoba potrafi logicznie myśleć.

Oprócz tego pasuje znać angielski i mieć czym się pochwalić tzn. mieć do zaprezentowania lub omówienia jakieś swoje projekty.
+2 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez magdalenka120 Obywatel (1,520 p.)
Pracuj ciężko, a masz szansę, zacząłeś wcześnie, mniej więcej w moim wieku także powiem Ci z doświadczenia - warto :) Co prawda na staż zostałam przyjęta po pierwszym roku na politechnice (chodzi mi o staż związany z programowaniem, wcześniej byłam w serwisach, w sklepach komputerowych) - ale teraz uważam, że to nie był czas stracony, a baaardzo dobrze wykorzystany! :) Powodzenia Ci życzę i dużo pisz programów, teoria kontra praktyka - nastaw się na praktykę! :)
+1 głos
odpowiedź 25 sierpnia 2015 przez niezalogowany

Tej książki nie da się "sumiennie przerobić". Chyba, że cierpisz na kliniczną bezsenność. Ale to wtedy zostaniesz wyleczony. wink

komentarz 26 sierpnia 2015 przez uczeń1998 Obywatel (1,930 p.)
czemu nie? :D tylko 800str.

mam 17 lat i w wieku 18 już chciałbym iść na wakacjach na staż/do pracy więc zależy mi zeby ją cała ogarnąć + trochę Springa
komentarz 22 września 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
Piątka! Ja jestem rok starszy, znajomi mówili, że się nie da, a ja skończyłem książke Prathy 1300 stron od deski do deski, a aktualnie jestem na 600 z 1200 ston Java the Complete Reference.

Zapału i nieustępliwości życzę, no i oczywiście Cię podziwiam! :D
+1 głos
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez BoomSoft Początkujący (280 p.)
Rok czasu to zarazem dużo i mało. Rodzą się następujące pytania: Czy cokolwiek już wiesz o tej pięknej i trudnej sztuce ? Jeżeli nie to pomimo popularności Javy nie polecam od niej zaczynać. Jeżeli tak to zapewne podstawy, bo inaczej nie byłoby tego pytania ;) Generalnie po opanowaniu "zaawansowanych podstaw" polecam przeczytać książkę: Pragmatyczny Programista. Od czeladnika do mistrza panów Hunt'a i Thomas'a Pozycja według mnie obowiązkowa dla każdego kto na poważnie myśli o programowaniu, no i dużo przykładów jest w Javie
komentarz 26 sierpnia 2015 przez uczeń1998 Obywatel (1,930 p.)
Może za rok (18 lat) załapię się do jakiejść pracy(po ciężkiej pracy podczas roku)...a teraz skupię się na nauce,dzięki za polecenie książki.Wcześniej myślałem tylko żeby przerobić po Javie "Clean Code" ale teraz 1 jeszcze doszła "do przeczytania" ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 562 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w Java przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
+6 głosów
6 odpowiedzi 1,810 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2015 w PHP przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 678 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...