• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Audyt strony www

Object Storage Arubacloud
0 głosów
291 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez PatrycjaKwiatkowska Nowicjusz (150 p.)
Dzień Dobry.

Zamówiłam u dostawcy dostosowaną pode mnie platformę www (budową przypomina sklep internetowy). Chciałabym zweryfikować czy strona jest zrobiona dobrze i czy po przeniesieniu na serwer dedykowany strona się nie rozleci. Czy spełnia wszystkie wymagania i czy jest aktualna pod względem technicznym. Nie interesują mnie audyty SEO, bezpieczeństwa ani UX na chwilę obecną.

Po zakończonej pracy firmy chcę się upewnić, że nie kupuję lexusa z silnikiem malucha. Czy jest znana Państwu taka usługa. Może możecie kogoś polecić kto wykonuje taki audyt i przygotuje dla mnie dokumentację techniczną? Dokumentacja musi być na tyle kompletna, że po przesłaniu jej do firmy, która przygotowuje serwer będzie wszystko wiedziała i nie zabije mnie dodatkowymi pytaniami. Podpowiedzcie proszę jak tego szukać i czy w ogóle taka usługa istnieje.

Pozdrawiam,
Patrycja

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)

Pod względem technicznym to np. w3c validator  albo jeżeli masz przeglądarkę na chrominium to lighthouse w narzędziach developerskich (najbardziej wiarygodny wynik wyjdzie w trybie incognito)

komentarz 1 lutego 2021 przez PatrycjaKwiatkowska Nowicjusz (150 p.)
OK. Dziękuję.

Mam pytanie czy jest podobne narzędzie do sprawdzania tyłów strony?
komentarz 1 lutego 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)

Ma to sprawdzać np czy w kodzie nie występują zdeprecjonowane metody, funkcje. Jeżeli tak to dla PHP znalazłem coś takiego ale to tylko pod czysty, bez frameworków.

0 głosów
odpowiedź 2 lutego 2021 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

A jeżeli przypomina sklep, to bezpieczeństwo powinno być równie istotne co stabilność aplikacji ;) 

Co rozumie Pani przez "dokumentacja techniczna"? Analiza jakiegokolwiek kodu jest czasochłonna, i przygotowanie takiego dokumentu jest bardzo czasochłonne. Najlepiej z firmą odpowiadającą za produkt jest podpisać dobrze skomponowane SLA(https://pl.wikipedia.org/wiki/Service_Level_Agreement), które będzie skuteczną ochroną przed ewentualnym wysypaniem się aplikacji. Które będzie skutecznym straszakiem celem niwelowania takich sytuacji :D

–1 głos
odpowiedź 1 lutego 2021 przez niezalogowany

Najprościej uderzyć do Renomowanej i Doświadczonej Konkurencyjnej firmy enlightened która Rzuci fachowym okiem na Pani cudeńko !!! Oczywiście proszę wybrać  "zdrową konkurencję" smiley Jeśli to lexus to pewnie kosztował sporo i tym bardziej warto sprawdzić co ma pod "maską"... nawet jeśli byłby to dodatkowy wydatek!!!coolenlightened

Dodam że Należy dobrze przyjrzeć się Umowie na zleconą usługę i według mojej opinii skonsultować się z dostawcą usługi na ten temat! Aby wszystko było transparentne i żeby nie wypadły z wazonu jakieś dodatkowe "Kwiatki" laugh.

Być może Dostawca ma jakieś zapisy w umowie,  które skutecznie utrudniają lub uniemożliwiają taką operacje!!!???enlightened

Życzę Powodzenia i Miłego Dnia!

Pozdrawiam Serdecznie wink

 

komentarz 1 lutego 2021 przez PatrycjaKwiatkowska Nowicjusz (150 p.)
Dzięki za pomysł :)

Pozdrawiam

P
komentarz 1 lutego 2021 przez niezalogowany

nie ma za co ! wink

Cała przyjemność po mojej stronie smiley

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 311 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 85 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia w Ogłoszenia, zlecenia przez maciekKalc132 Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 298 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...