• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka do nauki C++

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
500 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adryan Początkujący (320 p.)
Hej,

jakie polecacie książki o C++ dla początkujących, ale dla takich co chcą się tego nauczyć tak na konkretnie ?

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)

Ja z własnego doświadczenia polecam Język C++. Szkoła programowania. Wydanie VI Ale to jest standard C++11.Z takich nowszych to może być Opus Magnum

komentarz 25 stycznia 2021 przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
Szkoła programowania imho jest pisana zbyt akademickim językiem i moim zdaniem kogoś początkującego może zniechęcić.
komentarz 25 stycznia 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Racja, Ale moim zdaniem jest to dobra książka więc ją tu zawarłem
komentarz 25 stycznia 2021 przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
To fakt, książka sama w sobie jest dobra :D
komentarz 25 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)

to jest książka techniczna trzeba wziąć uwagę, ona ma przedstawić to co ma - w techniczny sposób, nie "zachęcić" czy pokazać coś "łopatologicznie" to tak jakby książka akademicka do egzaminu, a nie np. jakaś książka "pomoc naukowa" do egzaminu że tak powiem. 

C++ symfonia Grębosza  była świetna, ale nie wiem jak aktualnie MNOGOŚĆ zmian języka wpływa na jej "aktualnosć", na pewno warto czytać choćby i dla siebie 

komentarz 25 stycznia 2021 przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
Dlatego napisałem, że jest słabym pomysłem na początek bo jej akademickie podejście może zniechęcić kogoś na początku. Przykładowo jak ktoś chce być mechanikiem nie rzuca mu się na start akademickiej książki z zagadnieniami na temat fizyki.
+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2021 przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)

Dużo osób poleca książki Jerzego Grębosza, ponieważ są pisane dosyć prostym językiem. Z tego co widzę wydał on ostatnio II Wydanie Opus Magnun C++ 11 (maj 2020) i wydał jej rozwinięcie o C++ 14/17, także są w miarę aktualne.

Link do książek

komentarz 25 stycznia 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Grębosz używa zbyt wielu uproszczeń, przez co jego książki są okey do zaliczenia sesji, nie do nauki, bynajmniej nie na poziomie ponad "akademickim".
1
komentarz 25 stycznia 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Prawda, ale jako lekkostrawne wprowadzenie do C++, OPUS MAGNUM 2020 wypada świetnie.

Później można się douczyć z poważniejszych książek, ale wiadomo najtrudniejsze są początki.
komentarz 25 stycznia 2021 przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
Dlatego poleciłem ją jako wprowadzenie dla początkującego. Z czasem jak już ogarnia się w miarę co i jak wchodzą inne źródła wiedzy niż książki np. dokumentacja :)
–2 głosów
odpowiedź 1 lipca 2022 przez Lemon3k Początkujący (260 p.)

Moim zdaniem bardzo fajną i popularną książką do nauki C++ jest C++ na prostych przykładach z Biblioteczki Komputer Świat. Moim zdaniem bardzo dobra na początek. Znajduje się w niej również programowanie obiektowe. Dodatkowo w książce jest płyta dzięki czemu będziecie mogli mieć dostęp do programów używanych w książce

komentarz 1 lipca 2022 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
Brzmi jak ogłoszenie na zadanie domowe z języka polskiego.
1
komentarz 1 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
płyta z dostępem do programów, ja to nawet w swoich laptopach teraz stacji na te plyte nie mam, a komu to potrzebne :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2018 w PHP przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 479 wizyt
pytanie zadane 24 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Rosol Kuba Początkujący (380 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...