• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Unity c#, trigger i rozpoznawanie obiektów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
202 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2021 w C# przez kubaa322 Użytkownik (710 p.)

Witam, chciałbym się dowiedzieć pewnej rzeczy. Mam obiekt Player oraz obiekt 1 i obiekt 2. Chciałbym wykonać osobne akcje dla kolizji na lini player-obiekt 1 i player- obiekt 2. Najprościej mówiąc jeśli player zderzy się z obiektem1 wykonaj skrypt1, jeśli player zderzy się z obiektem2 wykonaj skrypt2. Zależy mi na tym, aby skrypt wykonujący obie akcje był przypięty do playera a nie do poszczególnych obiektów. Struktura jaką chciałbym uzyskać to :

class Player : MonoBehaviour{

private void OnTriggerEnter2D(Collider2D collision)
    {
        if(zderzenie nastąpiło z obiektem 1 ){
              skrypt 1
        }else if(zderzenie nastąpiło z obiektem 2){
          skrypt2    
         }
    }
}

Wiem, że trochę dużo czytania, ale niezbyt wiedziałem jak mój problem dobrze ubrać w słowa ;P Mam nadzieję, że po tej epopei każdy zrozumie o co mi chodzi. Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2021 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
private void OnTriggerEnter2D(Collider2D collision)
    {
        if(collision.tag == "obiekt1"){
              skrypt 1
        }else if(collision.tag == "obiekt2"){
          skrypt2    
         }
    }
}

Chyba o coś takiego chodzi :) Tylko jeszcze do obiektów musisz dodać odpowiednie tagi.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 512 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2020 w C# przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 826 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 120 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2022 w C# przez darekz08 Obywatel (1,550 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...