• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

POCZĄTEK Z C++.

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
1,137 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Versovsky Początkujący (280 p.)
Witam was moi drodzy.

Zaczynam od początku programowanie, oczywiście mam za sobą te drobne podstawy i znam podstawowe pojęcia, ale chciałbym zacząć zajmować się konkretnymi problemami, żeby się rozwijać.

Do rzeczy:

1. Prosiłbym was o konkretne zadania na początek i najlepiej z wyjaśnienieniem gdzieś osobno gdzie mógłbym zajrzeć gdy nie mógłbym samodzielnie rozwiązać danej kwestii.

7 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez oskarrrrrrr Obywatel (1,020 p.)
wybrane 8 kwietnia 2015 przez Versovsky
 
Najlepsza
SPOJ + forum :)

http://pl.spoj.com/problems/latwe/

Jak czegoś nie możesz rozwiązać to zawsze ktoś Ci pomoże na forum, ale dobrze chyba samemu pokombinować :)

Pozdrawiam.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Versovsky Początkujący (280 p.)
Dziękuje, tego szukałem. ;)
+4 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez CrookedKnee Gaduła (3,150 p.)

W sumie to nie jest głupi pomysł. Można spróbować zgromadzić kilku dobrych koderów i przygotować listę zadań dla początkujących. Co wy na to ? Myślę, że pomogłoby to niejednemu, który dopiero wszedł w świat kodowanie i nie potrafi się jeszcze odnaleść w tym co robi.

komentarz 8 kwietnia 2015 przez oskarrrrrrr Obywatel (1,020 p.)
W sumie te zadania ze SPOJa są zupełnie przyzwoite. Wydaje mi się, że to czego szuka sporo osób to... rozwiązania. Nawet jak umie się coś napisać to często można zrobić to lepiej, a samemu takie odkrywanie optymalnych rozwiązań do każdego zadania może być czasochłonne dla początkujących i o ile łatwiej by było jakby można było od czasu do czasu spojrzeć na ściągę :)
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Versovsky Początkujący (280 p.)
właśnie o to mi chodzi! :)

jestem typem człowieka który jest zawzięty ale czasem brak mi sił i chciałbym się wspomóc jakimiś pomocami, Osobiście zawsze mi tego brakowało w tej dziedzinie. ;)
+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Wojtek Wiedeński Bywalec (2,460 p.)

Do odpowiedzi odeślę Cię do wpisu w innym serwisie, który obszernie wyczerpuje temat o nauce C++, a tutaj zamieszczę jego treść + link do oryginału, który moim zdaniem musiał się tutaj znaleźć:
http://www.wykop.pl/ramka/2188870/mirek-uczy-z-czego-i-jak-uczyc-sie-programowania-w-c/​

###################
# WSTĘP
###################

Częstotliwość pytań o to jak lub z czego się uczyć programowania C++ jest wysoka. Więc dla wszystkich tych którzy zadali to pytanie, a może ktoś też podrzuci tą odpowiedź zadającym to pytanie w najbliższej (bo kiedyś i ta odpowiedź się zdezaktualizuje) przyszłości, postanowiłem napisać ten post.

###################
# JAK SIĘ NIE UCZYĆ
###################

Chciałbym raz na zawsze wyjaśnić pewną rzecz, nawet jeżeli część z was się ze mną nie zgodzi.

Otóż "Symfonia C++" to nie jest dobry podręcznik,nie należy go nikomu polecać. Szczególnie w dzisiejszych czasach. Trzymam ten podręcznik właśnie w rękach. Czytałem ten podręcznik jak byłem na studiach. Ten podręcznik uczy starego stylu i wielu złych praktyk. Język C++ naprawdę się rozwinął od tamtego czasu.

Zacznijmy od kilku podstaw:
"Symfonia C++" to książka opisująca starodawną wersję C++ ARM. Nie brzmi strasznie, ale straszne jest w istocie:
- Nie znajdziesz w Symfonii C++ czegoś tak potrzebnego i popularnego jak obsługa wyjątków (exception handling)
- Nie znajdziesz przestrzeni nazw (namespaces)
- Nie znajdziesz szablonów (templates)
- Nie znajdziesz wielu innych rzeczy takich jak różne rodzaje rzutowań
- Nie znajdziesz nic co doszło w standardzie ISO.

Powtarzam, że nie jestem autorem powyższego tekstu, ale tylko chciałem go przytoczyć i odsyłam do oryginału tutaj:
http://www.wykop.pl/ramka/2188870/mirek-uczy-z-czego-i-jak-uczyc-sie-programowania-w-c/​

komentarz 8 kwietnia 2015 przez Versovsky Początkujący (280 p.)
w takim razie co polecasz?
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Chyba mowa o wersji z 2000 roku bodajże, uaktualniona na 2013 r  przedstawia zakres bodajże  11 wersji c++ i jest "na topie"
komentarz 9 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
Bardzo dobra strona, ale coś chyba się komuś pomyliło z Symfonią, Książka jest na prawdę dobra. Jest kilka wydań więc może ktoś patrzył na starocia. A tym oryginale faktycznie dobrze to zrobili :)
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)

Polezam PolskiSPOJ: http://pl.spoj.com

Jeśli dobrze pamiętam nie ma tam rozwiązań ale myśle, że jak zapytasz tutaj to ktoś na pewno ci odpowie.laugh

+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)

Na początek dobrze jest poćwiczyć nie tyle konkretny język programowania, ale algorytmikę, żeby zaprzyjaźnić się z programowaniem, dlatego proponuję Ci napisać na początek takie programy :

  1. Na początek coś łatwego - program liczący potęgę
  2. Program liczący średnią ważoną
  3. Sortowanie bombelkowe (w google możesz podejrzeć jak dokładnie ma działać)
  4. Program liczący sito eratostenesa
  5. Program liczący silnie
  6. Program sprawdzający czy podana liczba jest liczbą pierwsza

To zadania dzięki, których poćwiczysz myślenie algorytmiczne, później możesz uczyć się bardziej języka C++ pisząc programy, które wykorzystują więcej bibliotek.

Oczywiście przed zabraniem się za zadania i ćwiczenia trzeba nabrać podstaw, które można zdobyć np. w poradniku pana Mirosława na yt --> https://www.youtube.com/channel/UCzn6vAfspIcagLax1fck_jw

 

+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
SPOJ jest chyba za trudny na sam początek. Dlaczego? Bo wtedy trzeba mieć typowo programistyczne myślenie - po przeczytaniu zadania trzeba mieć w głowie przykładowy program. Co ja mogę od siebie polecić - polecam książkę S. Pratha. Ma mnóóóstwo zadań, dość proste, ale jak je ogarniesz, to robienie zadań na SPOJu będzie o wiele prostsze. :)
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
edycja 8 kwietnia 2015 przez Aress
tak polecam ksiazek jest mnostwo programow do zrobienia
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Versovsky Początkujący (280 p.)
mógłbym prosić o konkretny tytuł?
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
przesylam link

http://helion.pl/ksiazki/jezyk-c-szkola-programowania-wydanie-vi-stephen-prata,cppri6.htm

gdzies po sieci tez krazy jakas wersja chyba nawet mam
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Versovsky Początkujący (280 p.)
jakbys mógł to priv ;)
komentarz 9 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Ja pdf'a Prathy nie szukałem, a wierzcie mi - szukałem długo. :D
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Jeżeli wybrałeś język c++ to nie możesz pominąć książki Grębosza- symfonia c++, przeczytałem kilka książek z zakresu porogramowanie różnych języków, ale  jezeli chodzi o wyjaśnienie to Grębosza nie przebije totalnie nic.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,454 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 917 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 474 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez EriCantona Początkujący (250 p.)

92,631 zapytań

141,495 odpowiedzi

319,863 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...