• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Informatyka na Politechnice

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
3,625 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez qvo Obywatel (1,670 p.)
otagowane ponownie 9 kwietnia 2015 przez Mirosław Zelent
Jaka jest różnica między informatyką na politechnice a informatyką na zwykłej uczelni?

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)
Studiuję informatykę na 3cim roku na Politechnice Białostockiej.

Powiem Ci tak, jeżeli sam masz ambicje i chęć samorozwoju to studia same w sobie nie są wyznacznikiem poziomu. Im mniejsze wymagania tym więcej masz czasu dla siebie i więcej możesz go poświęcić na rozwój własnych projektów, ale mniej też się nauczysz z samych studiów...tj mniej z nich dostaniesz. Im wyższy poziom, na politechnice jest dosyć wysoki, ale bez strasznej spiny dasz radę,  tym masz czasami mniej czasu na wlasne projekty.

Chociaż oszukuję się i Ciebie... i tu i tu będziesz miał ogrom czasu dla siebie. Brałbym politechnikę  na Twoim miejscu, za dużo złych opinii o innych uczelniach się słyszy.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,280 p.)
W pełni się zgadzam. Lepiej wybrać Politechnikę. :)
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Piotr Różański Obywatel (1,010 p.)
Zdecydowanie poziom. Powiem na własnym przykładzie. Studiowalłem na "zwykłej" uczelni, poziom średni, w pierwszym roku trzeba było sie troche przyłozyć, ale wymagania raczej srednie. Drugi i trzeci rok to istna bajka dla studentów, bardzo niskie wymagania, sciągasz do woli, a w takim systemie niewiele sie nauczysz. To był licencjat, zaczony, studia na zasadzie płacisz - wymagasz. Mam znajomego na Uniwersytecie. Z tego co mowił to poziom i nauczania i wymagań o kilka razy wyższy od tego w mojej szkole. Trzeba sie przykładać, uczyć i mieć troche samozaparcia. I jeszcze taka ciekawostka, pierwsze programy w C++, na takim Uniwersytecie piszą na zwykłej kartce A4, a kompiluje je wykładowca ...w głowie :D
komentarz 8 kwietnia 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Na Politechnice na wejściówkach programowanie na kartce i kompilacja w głowie :)
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
jakos nie wyobrazam sobie zeby konczac informatyke zostac licencjatem jakos wydaje mi sie ze tam jest wiecej teorii niz an politechnice.

Prawda jest taka ze to zalezy od nauczycieli,

Bylem na jednej uczelni niby wysoki poziom a dostawalismy oceny za chodzenie (tragedia) a uczyli nas nie tego co trzeba czyli na kierunju informatyka mialem sama elektronike.

Przeszedlem na uczelnie teoretycznie slabsza a w ciagu roku wiecej sie nauczylem niz tam przez 4 moglem sie nauczyc
komentarz 8 kwietnia 2015 przez qvo Obywatel (1,670 p.)
Może dlatego że podobno na pierwszym roku to na większości uczelni mało jest tej informatyki w informatyce. Słyszałem tylko z opowieści, ale podobnież Dla osoby po technikum o tym profilu to pierwsze dwa lata są samą powtórką
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
masz racje na 1 roku tak wlasnie jest malo informatyki, ale tam sie to nie zmienialo caly czas tak bylo.

Dopiero gdzies  po 3 latach dopatrzylem sie na jakims sylabusie ze tak naprawde to byl kierunek "Informatyka w elektronice" tylko nikt nam tego nie powiedzial nigdzie nie pisalo
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Powiem szczerze, że mnie na studiach strasznie denerwowało to, że aby studiować infe, masz prawie cały czas zapieprz z przedmiotów które tak na prawdę nic nie wnoszą.( matma fizyka, u mnie nawet materiały inż)
Mnie interesuje samo programowanie, dlatego wybrałem uczelnie prywatną ale z dobrą kadrą, którą wcześniej sprawdziłem.
Mam czas na własne projekty, rozwój itd. Jest to niewątpliwie duży plus, łatwiej zdać sesję, a w tej dziedzinie i tak się liczą tylko umiejętności, praktyka, którą wypracowywuje się samemu.
Mam sporo znajomych, którzy się męczą na innych uczelniach gdzie wyznacznikiem jakości uczelni jest zapierdziel - czyt, ogorom nauki.
Podejrzewam też że jest to kwestia indywidualna każdej uczelni, poza tym z samą infą jest troszke inaczej. Są to moje spostrzeżenia z kilku lat, natomiast to Ty musisz wybrać najlepszą dla siebie konfigurację, ja tylko podrzucam inny punkt widzenia.
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Zależy od uczelni oraz prowadzących, mam  kolegów na politechikach i niektórzy chwalą inni przeklinają. A to z jednego powodu-  na takiej uczelni jesteś jedynie numerkiem w dzienniku dla prowadzącego :)
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez qvo Obywatel (1,670 p.)
A czy plan nauczania jest taki sam? Czyli teoretycznie, nie patrząc na poziomy, to po politechnice powinienem mieć taką samą wiedzę jak np po informatyce na WAT?
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Ciężko powiedzieć, bo plan  nauczania musi być  podobny wszędzie, jednak  szczerze wątpię w to, że uczelnia coś cię nauczy. Jest tyle zapychaczy-przedmiotów, że głowa mała.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
tak zapychaczy jest masakrycznie duzo. Chcesz sie nauczyc nowego jezyka sam w domu albo jakis projekt zrobic. Niema czasu

Podobne pytania

+3 głosów
7 odpowiedzi 1,039 wizyt
+5 głosów
9 odpowiedzi 18,175 wizyt

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...