• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hosting wordpress dla małej firmy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
333 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Boryys Nowicjusz (210 p.)
Cześć,

Tworzę stronę internetową dla małej firmy mojego ojca jako powiedzmy moje pierwsze doświadczenie ze zleceniami na strony internetowe :D Strona to m.in. 6 podstron, formularz kontaktowy i kilkanaście zdjęć. Napisałem całą stronę i mój plan jest taki by na hostingu zainstalować wordpressa, a następnie przerobić go na headless cms'a.

Aktualnie podobają mi się oferty od hostinger.pl, ale jestem zielony jeśli o to chodzi i mam kilka pytań. Czy hostinger.pl jest dobrą propozycją dla takich stron. Jeżeli tak to która oferta jest lepsza: zwykły hosting czy hosting wordpress.

Trochę się rozpisałem, ale jest to dla mnie dość ważne. Z góry dzięki!
komentarz 23 grudnia 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Polrcam unikać hostinger'a jak ognia. Najgorsza firma hostingowa jaką znam. Do wyboru masz całą mase firm np. home.pl, godaddy czy hostgator.
komentarz 23 grudnia 2020 przez Boryys Nowicjusz (210 p.)
Dzięki za opinie, chociaż mógłbyś rozwinąć w czym tkwi problem? Czytałem opinie na temat hostingera i większa część jest pozytywna, więc jestem ciekawy.
komentarz 24 grudnia 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Beznadziejny support :) Nie wiem jak teraz, ale kiedyś firma była zarejestrowana na Cyprze z tego co pamiętam. To też duża wada.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 grudnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ja polecam h88 (linuxpl) albo mydevil. Mają super support, a podstawowy pakiet spokojnie znajdziesz do 200zl rocznie wiec jak to dla realnej firmy to raczej nie problem.
komentarz 23 grudnia 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
W Thecamels najmniejsze pakiety zaczynają od 80zł netto.
komentarz 23 grudnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ok ale pytanie jak wyglada u nich support? Jeśli ok to spoko, ale jednak najczesciej najlepsze opinie slysze o tych co podałem, masz dobre doswiadczenia z nimi? Na cenę nie ma co patrzeć, różnica 120zl to dla normalnej firmy zadna różnica jak to koszt roczny.
1
komentarz 23 grudnia 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Od dwóch lat korzystam i jestem zadowolony. Support bardzo na plus, choć nie było wiele okazji, żeby korzystać z pomocy. Wszystko działa jak należy.
komentarz 23 grudnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Dzieki za info, może w takim razie faktycznie warto spróbować dac km szanse.
komentarz 24 grudnia 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

@Tomek Sochacki, no wlasnie sa niezli ale ceny sa juz troche takie... ee ja to przyzwyczajony jestem ze mam w domu za free ;)

 

@rafu007 sprawdze, szkoda tylko ze maja nisko limitowany transfer, ale cena 80zl za rok to tak w sumie niezle (najlepiej bez limitow i do 100zl). Ceny domen tez przystepne, ale aby przyciagnac nowych klientow MOIM zdaniem powinny byc jeszcze te kilka zlotych nizsze.

Orientujesz sie moze jak to jest przy przenoszeniu domen - robia jakie problemy (auth info ipt.)?

komentarz 24 grudnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie przesadzajmy z cenami, zalozmy nawet 300zl rocznie to daje 25 miesiecznie, to na prawde niewiele dla normalnej firmy, tyle co jeden kebab :) warto patrzeć ma inne parametry, pamietaj, ze strona ma zarabiać i przyciągnąć klientów wiec taka inwestycja może się zwrócić. Jeśli wydasz na nią rocznie nawet 300zl ale da Ci klientow za 5000zl to jesteś do przodu :)
komentarz 24 grudnia 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Jezeli strona ma zarabiac w sensie sensownie to 5000 to Ty wydasz miesiecznie na jej utrzymanie. A hosting to w granicach tysiaka i to nie jakis sharing tylko porzadny dedyk, gdzie poustawiasz wszystkie opcje.

Na firmowe stronki wejdzie Ci moze 50000 osob na miecha, co sprawia, ze hosting mzoe byc mega tani - dla 1500 osob dziennie wystarczy 100zl/rok.

Przy dzisiejszej konkurencji, wydawanie wiekszej kwoty na hosting mija sie z celem, lepiej te pieniadze wydac na seo/sem i sama witryne.

 

Zobaczymy co z domenami, bo jak nie potrafia podac dokladnej ceny, to mzoe byc ciekawie :) Ale jezeli cesje pzrechodza szybko i bezproblemowo do operator i OD operatora, to na pewno rozwaze ta oferte.
komentarz 27 grudnia 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)

@spamator12, Domeny kupuje w OVH, bo są tanie i potem tylko je deleguje na serwery nazw do thecamels.

Jasne, że 300zł rocznie to nie dużo za hosting, ale koszty trzeba skalować do zysków. Moim zdaniem jeśli mogę otrzymać zbliżoną usługę 3x razy taniej, to po co przepłacać? Strona, która ma nie więcej jak 10 stron, nie będzie raczej generować olbrzymiego ruchu.

 

+1 głos
odpowiedź 2 stycznia 2021 przez filip.r00 Początkujący (270 p.)
Ja osobiście polecam lh.pl - świetny support (czat na stronie, email), szybkie serwery i przystępne ceny - 10 gb w pierwszym roku za 37 zł a przedłużenie 150.

 

Filip

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 154 wizyt
pytanie zadane 26 września 2018 w Offtop przez sebask08 Użytkownik (510 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 538 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...