• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Ignorowany container przez przeglądarke

Object Storage Arubacloud
0 głosów
262 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2020 w HTML i CSS przez Łukasz Halicki Nowicjusz (150 p.)
zamknięte 22 grudnia 2020 przez Łukasz Halicki

Przerabiam właśnie kurs Pana Zelenta, jestem na trzecim odcinku (nie cały skończony), robie własne portfolio. Mój kłopot polega na tym, że mimo iż w kodzie HTML i CSS mam zapisany container, którego przeglądarka (chrome) nie czyta, przez co strona się nie wyśrodkowuje. Nie mogłem znaleźć samodzielnie błędu, ani nigdzie w internecie nie znalazłem nic, co by mi pomogło (poza pytaniem na tym forum, ale sprawdzałem i nie widzę nigdzie nadmiarowej spacji). W CSS container wygląda dokładnie jak na filmie (zastosowałem tylko inną czcionke, niż na filmie, co widać w body):

body
{
	background-color: #303030;
	color: #ffffff;
	font-family: 'Courgette', cursive;
	font-size: 25px;
}

#container
{
	width: 1000px;
	margin-left: auto;
	margin-right: auto;
}

.rectangle
{
	width: 960px;
	margin: 20px;
	text-align: center;
}

.square
{
	width: 50%;
	float: left;
}

#logo
{
	float: left;
	font-family: 'Courgette', cursive;
	font-size: 70px;
	width: 600px;
	text-align: left;
}

#zegar
{
	float: left;
	font-family: 'Courgette', cursive;
	font-size: 70px;
	text-align: left;
}

.tile1
{
	text-align: center;
	margin: 10px;
	width: 230px;
	height: 142px;
	background-color: #3095d3;
	float: left;
}

.tile2
{
	text-align: center;
	margin: 10px;
	width: 230px;
	height: 142px;
	background-color: #666666;
	float: left;
}

.tile3
{
	text-align: center;
	margin: 10px;
	width: 230px;
	height: 142px;
	background-color: #93c748;
	float: left;
}

.tile4
{
	text-align: center;
	border: 20px solid #ee5a32;
	margin: 10px; 
	text-align: center;
	width: 440px;
	height: 142px;
	background-color: #ee5a32;
}

.tile5
{
	text-align: center;
	border: 20px solid #666666;
	margin: 10px;
	width: 480px;
	height: 304px;
	background-color: #666666;
}

.github
{
	text-align: center;
	margin: 10px;
	width: 160px;
	height: 142px;
	background-color: #24292e;
	float: left;
}

.fb
{
	text-align: center;
	margin: 10px;
	width: 160px;
	height: 142px;
	background-color: #4668b3;
	float: left;
}

.mail
{
	text-align: center;
	margin: 10px;
	width: 160px;
	height: 142px;
	background-color: #fbbc05;
	float: left;
}

HTML:

<!DOCTYPE HTML> <!-- deklaracja, ze pracujemy na HTML 5 -->
<html lang ="pl"> <!-- deklaracja, ze strona jest w jezyku polskim -->
<link rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="css/fontello.css" type="text/css" />
<link rel="preconnect" href="https://fonts.gstatic.com">
<link href="https://fonts.googleapis.com/css2?family=Courgette&display=swap" rel="stylesheet">
	<meta charset="utf-8"/> <!-- System kodowania znakow, aktualnie najpopularniejszy utf-8 -->
	<title>Łukasz Halicki - Portfolio</title> <!-- Tytul widoczny na karcie -->
	<meta name="description" content =" To moje portfolio, które pokazuje jakie strony potrafie tworzyć. Ogólnie, uczę się HTML, CSS, JavaScript, C++ i Pythona" /> <!-- opis widoczny w wyszukiwarce -->
	<meta name="keywords" content="html, front-end, nauka, portfolio, css, cpp, c++, python, javascript" /> <!-- tagi, dla pozycjonowania w wyszukiwarce -->
	<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge, chrome=1 />  <!-- XD zeby na IE stronka dzialala tak jak na innych przegladarkach -->
	
<body>
	<div id="container">
		<div class="rectangle">
			<div id="logo">Łukasz Halicki</div>
			<div id="zegar">21:37:15</div>
			<div style="clear: both;"> </div>
		</div>
		
		<div class="square">
			<div class="tile1"><i class="icon-user"></i> <br /> Kim jestem?</div>
			<div class="tile1"><i class="icon-laptop"></i><br /> Co potrafię?</div>
			<div style="clear: both;"></div>
			<div class="tile2"><i class="icon-graduation-cap"></i> <br /> Moje CV</div>
			<div class="tile3"><i class="icon-mail-alt"></i> <br /> Kontakt</div>
			<div style="clear: both;"></div>
			<div class="tile4">Talk is cheap. Show me the code! <br/>
                                           - Linus Torvalds, twórca Linuxa</div>
		</div>
		<div class="square">
			<div class="tile5">Kilka słów o mnie. blbelbelebleblebleb lebleblebleblebleblebl ebleblebleblbelbelbelbebleble blebleb kiedyś tu coś ciekawego będzie. </div>
			<div class="github"><i class="icon-github-circled"></i></div>
			<div class="fb"><i class="icon-facebook"></i></div>
			<div class="mail"><i class="icon-mail"></i></div>
			<div style="clear: both;"> </div>
		</div>
		
		<div class="rectangle">2020 &copy Łukasz Halicki - Portfolio.</div>
	</div>
</body>
</html>

 

Co robie nie tak? dlaczego przeglądarka ignoruje diva z containerem? W jaki sposób mogę to poprawić?

komentarz zamknięcia: Otrzymałem pomoc

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2020 przez niezalogowany
wybrane 22 grudnia 2020 przez Łukasz Halicki
 
Najlepsza

Dołącz cały kod ! Bo z Tego dołączonego wynika...:

Pod zastosowaniu Twojego kodu w Codepen i usunięciu zbędnych znaczników (<head>) który nie umieszczamy w codepen!! ;) Twój container leży w środku ...laugh podświetl sobie go innym kolorem to Ci się elegancko objawi....ustaw mu background:red; na przykład...wink

 

komentarz 22 grudnia 2020 przez Łukasz Halicki Nowicjusz (150 p.)
Już poprawiłem :D

wrzuciłem w CodePena (nigdy wcześniej z niego nie korzystałem) i dalej widać, że strona się nie wyśrodkowuje, a odległość między squerami jest duża. Z usunięciem head chodzi o same znaczniki, zostawiając zawartość?
komentarz 22 grudnia 2020 przez niezalogowany
usuń cały head zostaw tylko body(Codepen)
komentarz 22 grudnia 2020 przez Łukasz Halicki Nowicjusz (150 p.)
oo, faktycznie. No dobra na codePenie działa, ale chodzi o to, żeby w pliku html też działało, a tam nie mogę przecież usunąć całego heada?
komentarz 22 grudnia 2020 przez niezalogowany

laugh absolutnie nie usuwaj <head> ze swojego projektu !!!

Sprawdź czy dobrze podpiąłeś arkusz styli tzw CSS'a  i ....

Daj cały kod ...pokombinujemy ...

komentarz 22 grudnia 2020 przez Łukasz Halicki Nowicjusz (150 p.)

No dałem cały kod, chyba, że potrzebujesz jeszcze fontello?

a css musi być dobrze podpięty, inaczej wszystkie kafelki by się rozsypały, prawda?

Aktualnie wygląda to tak: https://zapodaj.net/7ea88b9c1481b.png.html (pierwszy lepszy hosting zdjec)

1
komentarz 22 grudnia 2020 przez niezalogowany

1 ) Cały head do wymiany ! Spokojnie go napisz i przeanalizuj kod .. M.Zelent dołacza templatkę Hmtl do projektu.

2;) Jeżeli poprawisz <head> jak należy i container będzie się źle zachowywał zwróc uwagę na id jakie mu dajesz !

3) Jeżeli robisz coś według projektu to musisz być dokładny (kafelki społecznościowe) ?!

4)Czcionkę możesz zmienić ale jej wielkość ma wpływ na kształt całego projektu !

5) stosuj wcięcia w kodzie !

Ogólnie spokojnie bez pośpiechu przepracuj to jeszcze raz ! Zwracaj Baczną i szczególną uwagę na literówki i spacje ! To są drobne rzeczy ale mające wpływ na projekt końcowy !

Powodzenia !coolyes

komentarz 22 grudnia 2020 przez Łukasz Halicki Nowicjusz (150 p.)
Okej to było pomocne, by spojrzeć na sekcje head, nigdy bym nie pomyślał, że kolejność i jedna niepotrzebna spacja w linijce pozornie niezwiązanej nijak z kontenerem może wywołać problem. Nie robie dokładnie według projektu, próbuje bardziej dopasować do siebie, przy okazji sprawdzić swoje umiejętności, postawić przed sobą problem.

Jeszcze raz dzięki za pomoc! Problem rozwiązany! :D
1
komentarz 22 grudnia 2020 przez niezalogowany

To że chcesz zrobić coś po swojemu jest bardzo Fajne i nie rezygnuj z tego ! Nigdy !smiley

Tylko jeśli mogę coś zasugerować jeśli uczysz się i wykonujesz projekt (szkoleniowy) przepracuj go dokładnie.. skończ według projektu! Abyś miał porównanie czy twoja praca została wykonana dobrze według planu ! Przeglądarka Ci odpowie na to pytanie najlepiej!wink

Potem .....jeśli okaże się że projekt jest skończony i wykonany dobrze czyli Wizualnie nie odbiega od pierwowzoru(oryginału)  wszystko działa jak należy !!! ...później przerabiaj po swojemu.. zmieniaj kombinuj i ćwicz do WOLI !

Powodzenia w Nauce ! yescool pamiętaj że są to moje prywatne sugestie które mają na celu pomóc w nauce ...Pozdrawiam Serdecznie

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 79 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 166 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2015 w HTML i CSS przez RedWoodMasterFile Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,159 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2017 w HTML i CSS przez spyniel Nowicjusz (240 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...