• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chyba mam adware - proszę, pomóżcie mi :(

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,206 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Amunius Początkujący (280 p.)
Witam,

Ostatnio zmieniłem antywirusa z windows defendera na Eset security. Od tamtego czasu eset codziennie znajduje zagrożenie, zaraz dam link do zdjęć jak wyglądają te powiadomienia z antywirusa. Jednym z tych zagrożeń jest ribinews.com, a przeczytałem w internecie, że to jest adware, a mi się nie pokazują żadne reklamy itd. (źródło: https://instructionsforkillmalware.com/2020/12/remove-ribunews-com/). Na tamtej stronie którą wcześniej podałem jest opisane jak się pozbyć ribunews ale ja tego nie mam zainstalowanego, ani nie mam tego jako wtyczkę do przeglądarki, ani nigdy nie miałem. Czy z tych stron może wyniknąć jakieś zagrożenie dla mojego komputera? Czy ktoś wie czym jest ta druga strona?
Jeszcze tutaj link do zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/1SVyHo5c810J2bO8R90uGzLXlyb2HU3he?usp=sharing
Jeszcze dodam, że eset wyświetla mi te powiadomienia po kilka razy dziennie
Bardzo proszę o pomoc :)
komentarz 29 grudnia 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Używanie Windowsa i wieczne problemy z wirusami / antywirusami to jakiś masochizm...

Szczęśliwi ci co nie muszą się tym martwić.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 grudnia 2020 przez Osse Dyskutant (8,070 p.)
Przeskanuj komputer tym programem https://pl.malwarebytes.com/adwcleaner/
komentarz 24 stycznia 2021 przez Amunius Początkujący (280 p.)

@Osse, CCleaner usunął mi wszystkie te rzeczy które były niebezpieczne według gridinsofta. Niby CCleaner to nie antywirus ale jednak pomógł. Jutro napiszę czy adware powróciło.

komentarz 25 stycznia 2021 przez Osse Dyskutant (8,070 p.)
Instalowałeś samodzielnie : Opera GX internet browser ?

Co do tego spyware to spróbuj : https://usunacspyware.upstatestyles.com/usunac-js-adware-agent-aa-z-windows-7

Pisze o win 7 ale na stronie są też rozwiązania dla 8. 10.
komentarz 25 stycznia 2021 przez Amunius Początkujący (280 p.)
Opere GX instalowałem samodzielnie. Tam na tej stronie do której Pan podał link jest napisane, aby pobrać bezpłatny skaner, ale gdy go pobieram to eset wykrywa w nim niechciane oprogramowanie :/. Tam na tej stronie gdy się zejdzie niżej to jest tam napisane jak się pozbyć tego adware z windowsa 10 :), ale niestety ani panel sterowania ani tam w ustawieniach nie znajduje żadnej aplikacji o nazwie JS/Adware.Agent.AA, a nawet nie znajduje żadnej aplikacji, która posiada w nazwie słowo "Adware" :(. W menedżerze zadań też nie ma uruchomionego żadnego procesu w tle o tej nazwie. Na tej stronie jest też opisany jeszcze jeden sposób na usunięcie tego adware, tym razem za pomocą edycji rejestru. Jest tam tylko napisane aby usunąć takie pliki które są widoczne na screenie, ale niestety ten ktoś kto pisał ten poradnik nie napisał ścieżki do tych plików. W sensie do jakich folderów wejść aby znaleźć te pliki, a na screenie też nie widać dokładnej ścieżki do tych plików. Wczoraj gdy używałem CCleanera to użyłem opcji "Czyszczenie rejestru" i to znajdowało mi jakieś problemy związane z rejestrem, więc skoro według tamtej strony da się usunąć to adware za pomocą rejestru to może CCleaner mi to już usunął. Od wczoraj też eset nie wykrywa mi tego że jakaś aplikacja chce włączyć jakąś podejrzaną stronę internetową, ale z drugiej strony może to adware powróci, tak jak to już było z tydzień temu, szczególnie, że te strony internetowe próbują się otwierać zazwyczaj wieczorem. Napiszę jutro lub za kilka dni czy adware powróciło.
komentarz 15 lutego 2021 przez Amunius Początkujący (280 p.)

@Osse, Niewierze, że to znowu piszę, ale adware powróciło. Już kompletnie nie wiem jak go usunąć. Malwarebytes, adwcleaner, Gridinsoft antimalware, eset i bitdefender internet security nie znajdują adware, ani innego podejrzanego pliku/programu. Czy ma Pan jeszcze jakieś inne pomysły jak usunąć to okropne adware? Teraz od eseta wyświetlają się jeszcze takie ostrzeżenia:  https://drive.google.com/file/d/1mF5xXDKhNG-7AwtarolEBemO2N6n7XJu/view?usp=sharing . Jeszcze dodam, że od czasu odkąd ostatnio napisałem tutaj na forum to to adware próbuje otwierać te strony co kilka dni, a wcześniej otwierało kilka razy dziennie. 

komentarz 15 lutego 2021 przez Osse Dyskutant (8,070 p.)
Tylko jeden pomysł odinstalować Operę GX, następnie  C:Użytkownicy\Marcin\AppData\Local\Programy\ Usunąć cały katalog Opera. Ściągnąć najnowszą wersję Opery GX : https://www.opera.com/pl/gx  i zainstalować ponownie.
0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2020 przez niezalogowany

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 242 wizyt
pytanie zadane 31 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Kuba77 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 222 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2017 w HTML i CSS przez latspel Nowicjusz (120 p.)

92,620 zapytań

141,471 odpowiedzi

319,796 komentarzy

62,003 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...