• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moja strona w HTML/CSS

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
1,862 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
http://mojazajebistastrona.cba.pl/

Jak już powstał dzial gdzie mogę się pochwalić, to pochwalę się takim czymś co stworzyłem w jedną noc kiedyś, już danwo temu. Tylko HTML i CSS, żadnego pehapa. Tylko jedna strona index.html, żadnych podstron. Treści ile jest każdy widzi. Nie miała być to strona o czymkolwiek więc wiadomo. Chodziło mi tylko o design strony.

Chciałem właśnie taki czarny design z fioletowym, mroczny, pasujący w sam raz na kogoś kto lubi takie klimaty. Co myślicie o tym designie? Podoba się wam?

8 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
To chyba nie do końca moje klimaty :) Mogę powiedzieć tylko tyle, że fioletowy kolor fontu na czasnym tle czyta się mało przyemnie :) Przy poborze kolorów polecam korzystać ze stron tego typu:

https://color.adobe.com/pl/create/color-wheel/

Pozdrawiam
komentarz 9 kwietnia 2015 przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)
On zaczyna nauke z css :_: chcesz by odrazu jechal na boostrapie i mial zero orginalnych pomyslów?
komentarz 9 kwietnia 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Komentarz chyba pod złym postem :)
komentarz 14 kwietnia 2015 przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)
Tak XD sorry :D
+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez CrookedKnee Gaduła (3,150 p.)

Moim zdaniem design jest bardzo ciężki dla oczu, co sprawia, że nie mamy ochoty zostać tam na dłużej. Rozumiem, że chciałeś osiągnąć "mroczny klimat", ale sama czerń nie wystarczy. Możę wykonaj lub znajdź ciekawą grafikę, którą wrzuciłbyś na tło, Np coś takiego

Nie ma na co czekać, popróbuj, jak się nie spodoba to cofniesz, ale moim zdaniem to "puste" czarne tło psuje efekt.

 

+2 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Wyglada jak projekt szkolny z 2004 roku
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Feniks Obywatel (1,560 p.)
Sam nie jestem zwolennikiem takiego klimatu, ale jeżeli twoja strona ma być właśnie dla takich odbiorców jak sama tematyka przemawia - to jak najbardziej kolorystyka pasuje. Zastanów się jeszcze nad użyciem bootstrapa http://getbootstrap.com/ Efekt o piekło lepszy ;)
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
No, u mnie też bardzo ciemny tekst. Trochę jak ten straszny niebieski w vim-ie. :P
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Wojtek Wiedeński Bywalec (2,460 p.)
Cześć, Za samo to, że sam stworzyłeś stronę masz brawa, ale jeżeli pytasz od design to wypowiem się w tej kwestii.

Design to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje jak wiadomo. Są jednak kluczowe zasady, których przy tworzeniu dobrego designu należałoby się kurczowo trzymać. Od siebie polecę wszystkie pozycje "The SMASHING BOOK", które właśnie o tym temacie traktują.

Designu trochę mało na tej Twojej stronie, ale te kilka elementów jest w miarę ok poukładane. Jeżeli chcesz zatrzymać czytelnika na dłużej czarne tło nie jest na miejscu. Oczy szybko się męczą i generalnie w inny sposób możesz podkreślić jej charakter.

Pozdawiam, 5!
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
A jeśli ja po prostu bardzo lubię czarny? Co zrobić, żeby było czarne tło a strona bardziej czytelna? Zmienić kolor czcionki i zamiast takiej nieczystej, ciemnej szarawej bieli jak w moejj stronie, dać jakiś zupełnie inny kolor? Może jakiś bardzo jasny brąz?
komentarz 9 kwietnia 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
Ja lubię 00ff00 na czarnym, może będzie Ci pasować.
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Ywaksal Początkujący (250 p.)
Od siebie dodam jeszcze http://www.csszengarden.com/

Fajnym sposobem na naukę jest ogladanie kodów strony Ctrl + U oraz Ctrl + I - inspektor kodu ten ostatni zwłaszcza pozwala podejrzeć która sekcja jest odpowiedzialna  min. za odpowiednie rozmieszczenie elementów na stronie, możemy podgladnąć jak zachowa sie strona jeżeli wyłaczymy np jakiś kolorek (kaskadowość). Podgladając kod stron można sie dużo nauczyć :)
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
Design ok, jednak wydaje mi się, że ten filetowy mógł by być nieco jaśniejszy aby zwiększyć jego czytelność(może to kwestia ustawień monitora).

Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)

Moim zdniem strona m abardzo fajny design, ale jak już pisali przedemną strona męczy oczy. Myślę, że jeżeli chcesz uzyskać na stronie taki klimat to bez problemu mógłbyś jeszcze trochę pkombinować z odzieniami i może wstawić jakieś subtelne tło. Mimo wszystko jak najbardziej przyjemna mimo męczenia oczu trochę za szybko. Jak byś jeszcze trochę poracował nad designem i trścią to mo©ła by powstać całkiem przyjemna srona.laugh

 

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 314 wizyt
+20 głosów
15 odpowiedzi 742 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez RadomskiCoder Gaduła (3,980 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 1,764 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...