• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MER(native)N , ocena projektu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
93 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2020 w JavaScript przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

Siemka wszystkim! Chciałem wam przedstawić coś nad czym aktualnie pracuje, i zapytać się was o jakieś rady propozycje. Z technologiami wyżej podanymi: mongoose, express/node, react / native, mam do czynienia od dwóch miesięcy. Pierwszy miesiąc to była sztywna nauka poprzez kurs, cały czas napędzała mnie idea realizacji projektu który uznałem za fajny. Ogólnie pragnę zauważyć, że nie piszę tego wpisu tylko dla zaawansowanych. A pragnę zaznaczyć ile samozaparcie może dać. Oraz chciałbym usłyszeć waszą ocenę.

Idea projektu jest taka, oczywiście skopiowana z tego co słyszałem z revoluta ^_^ Aczkolwiek jest przeze mnie realizowana. Nie raz mi się zdarzyło pożyczyć komuś śmieszne pieniądze i o tym zapomnieć, czy też uznać że kwota jest o tyle śmieszna że po prostu potem kogoś poprosić o zwrot nie wypadało(A nie każdy jest na tyle życzliwy że bez przypomnienia zwróci, prawdopodobnie mogła ta osoba też zapomnieć). Więc wpadłem na pomysł zrealizowania aplikacji która będzie notować pieniądze które komuś pożyczam. Aby sobie trochę utrudnić postanowiłem zrobić aplikację którą z łatwością będę mógł rozszerzać. Stworzyć REST API, oraz po prostu z nim działać po stronie klienta. 

Dobra kontynuując, bo urwałem wątek. Aplikacja nie dość że będzie notować pożyczki, to jeszcze jej zadaniem jest generowanie smsów z informacją o danej pożyczce. Lepiej! Aplikacja będzie miała zaimplementowanego CRONA, który będzie systematycznie wysyłał przypomnienia moim znajomym. Jeszcze lepiej! Aplikacja ma jeszcze w celach łączenie się z jakimś systemem płatnościowym, i ma umożliwić regulację długo przez wybraną przez użytkownika metodę płatności. 

Cały projekt którym się chwale znajduje się pod tym linkiem: https://github.com/newadbie/BeFriendsApp/tree/%232/LoansSystem

Dodatkowym moim pytaniem jest teraz jedno, czy ma ktoś pomysł jakiej technologii mogę użyć do stworzenia takiego systemu płatnościowego? System nie musi działać na produkcji, chciałbym aby żeby odwzorowywał realne działania i interakcje z użytkownikiem. Wszystko było by tylko na platformie testowej, ponieważ ten projekt jest jednym większym projektem do mojego CV i więcej mi nie potrzeba, zwłaszcza że nakład finansowy na to nie pozwala (aplikacja z góry już wymaga kosztów ;/ )

Dzięki wam z góry ;) Pozdrawiam, i z chęcią odpowiadam na pytania!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 16 grudnia 2020 przez niezalogowany

Świetny pomysł i projekt !!!

Życzę Ci Powodzenia w Twoim Projekcie i 3 mam Kciuki !

Ja na temat kodu nie będę się udzielał bo dopiero poznaje( i uczę się..mozolnieangry)  technologi o których piszesz...

Jeśli chodzi o płatności to kiedyś(projekt  django) wykorzystywałem do tego system  "BRAINTREE" enlightened jest to bramka płatności(nie musisz zajmować się przechowywaniem danych np (kart) we własnym systemie!) Z tego co pamiętam obsługuje płatności kartami kredytowymi,  mobile Pay   i Pay P...

..Możesz poczytać czy nada się do Twojej apki wink wydaje się że tak...ale mogę się mylić..

https://www.braintreepayments.com/pl

Pozdrawiam Serdecznie i Powodzenia Życzę!!!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 25 września 2021 w JavaScript przez sparklemo7ion Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2020 w JavaScript przez AdrMac Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...