• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konwersja modelu 3D z formatu fbx do json z wykorzystaniem narzędzia assimp2json

Object Storage Arubacloud
0 głosów
312 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2020 w OpenGL, Unity przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

Witam, piszę w języku Rust/WASM prosty silnik graficzny. Aktualnie cały czas pracuje nad ładowaniem modeli. Mój program pobiera modele z pliku JSON, i na jego podstawie buduje geometrie ( bo w jednym projekcie blend/fbx może być oczywiście wiele modeli ). Przykładowy screen z programu blender:

Testowo kostki nazywają się AAA, BBB, Cube, Cube.003/4/5/6. Oczywiście to nie ma większego znaczenia. Wykorzytuje to:

https://github.com/acgessler/assimp2json

do konwersji wyeksportowanego pliku fbx na json. Problem jest taki, że w wynikowym jsonie nie ma części informacji

Wynikowy plik ( nie było do wyboru formatu json więc dałem js ).

assimp2json zamieszcza w pliku informacje o transformacjach oraz same obiekty. O ile informacje o transformacjach dla określonych obiektów i ich nazwy się zgadzają, to z jakiegoś powodu w sekcji meshes są tylko 2 kostki i do tego jedna o złej nazwie ( nazywa się Cube.001,  a jak widać nazwa została zmieniona na AAA ). Zdaję sobie sprawę z tego, że wszystkie 7 kostek są takie same i, że zapisywanie ich wszystkich do pliku to strata zasobów. Tu chodzi jednak tylko o test poprawności działania. Nie mam pojęcia co assimp robi z tymi informacjami. Nie wiem też czy problem jest z narzędziem czy ja czegoś nie rozumiem.

Jeśli ktoś miał podobny problem i wie w czym rzecz do będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam serdecznie!

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 725 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2020 w Grafika i multimedia przez Hexan Początkujący (430 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 201 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2019 w Nasze poradniki przez EQS Początkujący (480 p.)
+14 głosów
3 odpowiedzi 270 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2016 w Grafika i multimedia przez Miś Nowicjusz (220 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...