• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

poziom informatyki w technikum informatycznym. która książka do nauki algorytmów?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
272 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2020 w Offtop przez Wylluzowany Nowicjusz (120 p.)

Siema

To dla tych którzy sądzą ze szkoła średnia przygotowuje uczniów do podjęcia pracy smiley

Zaczęliśmy c++ 2 klasie, oto pierwsze zadanie, a bardziej rozwiązanie które to my powinniśmy napisać a nie nauczyciel...

i tak... Wiem, wiem ze jakiś x% szkół w Polsce faktycznie przykłada się do jak najlepszych wyników na egzaminach ale są też szkoły, a raczej nauczyciele dla których to obojętne. 

Nie przeszkadza mi bo przecież całego materiału który jest realizowany przez rok szkolny - z infy, można zrealizować i się nauczyć w tydzień. Bardziej przykre jest ze pieniądze podatników idą na własnie takich nauczycieli...

Wracając do pytania z tematu.

Jaką książkę polecacie do nauki algorytmów na maturę? - dla początkujących

Pierwsza która rzuciła mi się w oczy to:

Książka Aditya Bhargava pt. "Algorytmy. Ilustrowany przewodnik"- opinie na jej temat są dobre

i jeszcze Książka "Algorytmy" Maciej Sysło - słabe ma oceny

Którą polecacie? 

 

 

 

 

komentarz 26 listopada 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Książka Aditya Bhargava pt. "Algorytmy. Ilustrowany przewodnik"- opinie na jej temat są dobre

Mam, czytałem. Moim zdaniem nie warto ze względu na niski(o ile to dobre słowo) poziom. Książka jest okey dla kogoś nietechnicznego, kogoś kto zaczyna, bardzo zaczyna... 
 

i jeszcze Książka "Algorytmy" Maciej Sysło - słabe ma oceny

Również mam, nie przeczytałem jej całej, jeszcze. Moim zdaniem tematy w niej poruszane są bardziej od strony akademickiej, stąd może takie, a nie inne oceny. 

Jeżeli dopiero zaczynałbym od algorytmów, jakichkolwiek, gdzie nigdy wcześniej nie miałem z nimi styczności, wybrałbym "Algorytmy. Ilustrowany przewodnik". Chociaż osobiście jestem fanem akademickiego tonu. 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 listopada 2020 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nie znam wyżej podanych książek, ale tu masz wszystko...

https://mattomatti.com/pl/ma

https://eduinf.waw.pl/inf/alg/001_search/index.php

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,340 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2018 w Algorytmy przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 102 wizyt
pytanie zadane 3 września 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DeviC3 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 533 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...