• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Seo- kiedy oczekiwać pierwszych efektów?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
192 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2020 w Ogłoszenia, zlecenia przez Muniek2434 Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

chcę zmienić firmę która pozycjonuje mój obecny serwis bez efektu. Skontaktowałem się z 1stplace z polecenia kolegi, wolę się upewnić kiedy wg. was  mogę realnie oczekiwać wzrostu sprzedaży?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 listopada 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
edycja 25 listopada 2020 przez Wiciorny
Myślę, że regularnie wrzucając kontent ... pół roku przy założeniu, że działasz też gdzie indziej ( szerzysz zasięgi swojej strony, kontent, osoby ), to taka dobra opcja żeby co nie co zaistnieć, bez botów mam na myśli, czy bez inwestycji w to.

Generalnie jeśli "gównianą prezentuje firma ofertę" to aktualnie nie masz co liczyć na zysk, może to kwestia tego "co twoja firma oferuje, a nie pozycjonowania samego?"
0 głosów
odpowiedź 6 lutego 2021 przez coleopter Nowicjusz (180 p.)

To zależy od wielu czynników. Do tej pory miałem okazję obsługiwać 3 sklepy internetowe. Dwóch byłem właścicielem. Podam przykłady:

  • sklep b"xxx".pl -sklep nie mój, tylko tam pracowałem - branża medyczna/farmaceutyczna. Strona pisana na zamówienie, projekt i kod profesjonalny. SEO w kodzie obecne, ale treść prawie statyczna. Blog firmowy/sklepowy prawie nie istniał (kilka wpisów, zupełnie o niczym). Klienci głównie z Adwords. Po kilku latach sprzedaży i obecności na rynku nadal widoczność poza 1 stroną w Google pod ważnymi słowami kluczowymi.
  • sklep putyourcolours.pl - sklep plastyczny- kolorowanki antystresowe i art. plastyczne Najpierw na Shoperze, potem na Woocommerce Sklep miał być również na rynek anglojęzyczny (były też inne domeny). Z różnych powodów handlowaliśmy tylko w Polsce. Nazwa sklepu więc nie trafiona.  Mało produktów, bo mało kapitału, ale dobre opisy i dobre zdjęcia. Słowa kluczowe i edycja tekstu pod seo. Do tego mały blog na którym były ciekawe artykuły nawiązujące do sprzedawanych produktów. Testy i recenzje. Artykułów mało, ale wiem od klientów, że się podobały i przez blog też było trochę wejść. SEO robiliśmy sami. 10% ruchu z organic google, 30% organic Facebook, 40% Adwords i inne. Zaczeło nas ładnie pozycjonować po około 12-14 miesiącach, pomimo wielu błędów i robienia wszystkiego samemu. 
  • sklep szyfrowe.pl - sejfy, kasetki, zamki i kłódki  - rok włączony sklep na Shoperze. SEO i opisy własne, zdjęcia też. Bloga brak. Po 12 miesiącach 2 klientów z organic google :) Sprzedawałem głównie przez Allegro. Obecnie reaktywuję, ale zaczynam od bloga i kanału na Youtube równocześnie ze sklepem.

Moje rady:

  • niech SEO prowadzi ktoś kto zna branżę, a nie agencja
  • Shoper pozycjonuje się 6/10, Woocommerce(Wordpress) na 8/10
  • Dużo dają opisy (alty) do zdjęć i własne, nie kopiowane opisy produktów
  • Efektów od agencji oczekiwałbym po 6 miesiącach (ale drobnych efektów) po 12 miesiącach konkretów
  • jeśli korzystasz z płatnej reklamy obecnie Facebook o niebo lepiej konwertuje niż Adwords

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 165 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 157 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez PaulinaKacprzak Początkujący (260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 208 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez mitsuukurinaa Bywalec (2,790 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...