• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Macro do przeglądarki, macro w autohotkey

Object Storage Arubacloud
0 głosów
700 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2020 w Inne języki przez robis Nowicjusz (180 p.)
Cześć.

Na wstępie - jeśli wybrałem złą podkategorię to przepraszam.

Mógłby mnie ktoś pokierować i dać informacje, czy i w jaki sposób da się zrobić macro do przeglądarki (może być ono zewnętrzne, niekoniecznie w przeglądarce np. w iMacros), które działałoby na zasadzie wpisywania tekstu, który znajduje się w schowku (jest skopiowany)? Opcja z wklejeniem tekstu odpada, tekst MUSI być wpisywany. Kiedyś bawiłem się w AutoHotKey, wydaje mi się, że tam byłaby możliwość stworzenia czegoś takiego, jedyny problem jaki miałbym w napisaniu takiego macro to moment wpisywania tekstu ze schowka.

Niżej rozpiszę krok po kroku jak to wszystko miałoby działać:

-Kopiuję tekst ze strony A

-przechodzę na stronę B

-klikam w pole do wpisywania tekstu

-klikam jakiś ustalony skrót klawiszowy, np. ALT + F7 czy sam klawisz F7

-tekst znajdujący się w schowku jest wpisywany

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2020 przez robis Nowicjusz (180 p.)

udało się ogarnąć w autohotkey. sprawa okazała się banalnie prosta :P

jeśli ktoś potrzebowałby takiego skryptu to podsyłam kod 

Pause 
Loop 
{
f2::  //hotkey odpowiadający za wpisanie tekstu ze schowka
SendInput, %Clipboard%
return 
}

żeby go użyć musicie zainstalować AutoHotKey, odpalić notatnik czy jakiś inny edytor tekstu, wkleić ten kod (usuwając komentarz - może on zakłócić pracę programu) następnie trzeba zapisać plik z rozszerzeniem .ahk, później można kliknąć PPM na pliku .ahk i tam skompilować do .exe

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 322 wizyt
pytanie zadane 22 września 2021 w Inne języki przez Chlewik3 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 101 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2020 w Inne języki przez Mateusz_matlab Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 150 wizyt
pytanie zadane 5 września 2020 w Inne języki przez meleae Nowicjusz (140 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...