• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ma ktoś pomysł jak napisać proste narzędzie do rysowania np. ołówek, długopis etc.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
78 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2020 w Algorytmy przez pawelzforum Nowicjusz (120 p.)

Witam. Robię prostą aplikację do rysowania dla dzieci w silniku Godot. Będzie w niej można rysować palcem po ekranie zamalowywać obrazki (kształty-takie jak ubrania, buty, uszy itp.). Udało mi się ogarnąć algorytm do wypełniania pikseli wszystko ładnie działa ale nie wiem jak napisać takie proste narzędzie do rysowania. Zależy mi na tym, aby zamalowywało ono piksele używając właściwości set_pixel(x,y,Color). Z zamalowywaniem pojedynczych pikseli nie ma problemu, ale nie wiem jak to narzędzie ma wyglądać. Np tworzę funkcję która rysuje mi okrąg i go natychmiast zamalowuje w miejscu w którym dotknę ekranu? Drugą zagwozdką jest to, że jak szybko rysuje po ekranie to jest przerwa pomiędzy pikselami i nie wiem jak się tego pozbyć żeby to wyglądało ze jest połączone. Jeżeli ktoś ma jakieś strony z poradnikami nawet w innych językach i innych programach to proszę o podanie dziękuje. Potrzebuję jakiegoś dobrego ogólnika jak to zrobić.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 118 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,068 wizyt
pytanie zadane 17 września 2020 w C i C++ przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 202 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2019 w Java przez matrix1395 Nowicjusz (190 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...