• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JWT Refresh Token

Object Storage Arubacloud
+1 głos
191 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2020 w JavaScript przez LixI Nowicjusz (130 p.)
Cześć, bawię się ostation z JWT i nie mogę zrozumieć jednej rzeczy użytkownik logując się otrzymuje od serwera token i refresh token. I z tego co wiem dobrą praktyką jest aby token wygasał po upływie kilku minut bo może zostać wykradziony przez co inny użytkonik dostanie autoryzacje właściciela tokenu. I tu jest moje pytanie jeżeli zostanie wykradziony refresh token to osoba która wykradła ten token robiąc requesta na serwer otrzyma nowy token, który zautoryzuje go jako użytkownika od którego wykradł token. Dobrze to rozumiem czy gdzieś zrobiłem bład logiczny którego nie mogę się dopatrzeć?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 listopada 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
edycja 12 listopada 2020 przez Ehlert

Dobrze przy czym:

  • access token na kilka minut to słabo. Powinien być ważny dłużej. 
  • Refresh token trzymaj w bazie. Wtedy jeśli user zauważy jakieś podejrzane aktywności zawsze może wygasić token.

Wykraść token po httpsie nie jest tak łatwo. Polecam ustawić dla aplikacji odpowiednie wartości nagłówka CSP, aby chronić się przed XSSem.

3
komentarz 12 listopada 2020 przez niezalogowany

Wykraść token po httpsie nie jest tak łatwo.

Chyba, że trafiłeś na adres z reverse-proxy pod spodem devil

1
komentarz 14 listopada 2020 przez LixI Nowicjusz (130 p.)

@Ehlert, Dzęki za odpoweidź chciałem się też spytać czy jest jakaś strona na której mogę znaleźć wytyczne związane z obsługą JWT? bo pierwsze co mi się ostatnio rzuca w oczy to są osoby które zwracają Token jako header a są też takie które zwracają jako payload i nie jestem pewien czy jest na to jakaś standaryzacja czy jest to obojętne.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 406 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 366 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2020 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 351 wizyt
pytanie zadane 21 października 2018 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...