• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pisanie stron WWW

Object Storage Arubacloud
0 głosów
498 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2020 w HTML i CSS przez Filip.D Początkujący (280 p.)
Witajcie,

uczę się już od jakiegoś czasu HTML i CSS i naszło mnie pyt w czym robić strony. Chodzi mi o to czy pisze się strony tylko w np. vscode czy używa się dodatkowych programów takich jak Adobe Dreamweaver? I generalnie jak to wygląda od "kuchni"?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Jeżeli uczysz się dopiero webmasterki to używanie kombajnów typu Adobe Dreamweaver  jest strzelaniem z armaty do wróbla. Unikaj edytorów typu WYSIWYG, pisz w zwykłym edytorze kolorującym składnię. Używasz VScode - dobrze, nie będę polecał żadnego z edytorów, bo zaraz fanboje zrobią szitstorm. Pisz w zwykłym edytorze, aż dobrze nie opanujesz podstaw.
komentarz 1 listopada 2020 przez niezalogowany
Ja kiedy się uczyłem podstaw HTML i CSS to właśnie w Adobe Dreamweaver. Po pierwsze dlatego, że jest tam kolorowanie składni. Po drugie widać od razu na drugim ekranie efekt. A po trzecie można się nauczyć już jakiegoś narzędzia i poznać zasadę działania narzędzi typu WYSIWYG. Ale myślę, że to jest indywidualne podejście i zależy od stylu nauki.
1
komentarz 1 listopada 2020 przez Comandeer Guru (601,510 p.)

 Po pierwsze dlatego, że jest tam kolorowanie składni.

Ale to jest przecież standard – każdy porządny edytor ma kolorowanie składni. 

Po drugie widać od razu na drugim ekranie efekt.

W VSCode czy jakimkolwiek innym edytorze, do którego można zainstalować rozszerzenia, też można bez problemu dodać podgląd → https://code.visualstudio.com/docs/languages/html#_does-vs-code-have-html-preview

A po trzecie można się nauczyć już jakiegoś narzędzia i poznać zasadę działania narzędzi typu WYSIWYG.

 No można – tylko tta wiedza nie jest niezbędna, a im głębiej w temacie, tym rzadziej takie narzędzia się stosuje.

komentarz 1 listopada 2020 przez niezalogowany
W linku, który podałeś nie widzę narzędzia do podglądu na żywo strony. Owszem każdy zaawansowany edytor ma kolorowanie składni. W to nie wątpie. Ale narzędzia typu Adobe Dreamweaver jest typowo dedykowane do stron. VS Code to bardziej uniwersalny.

Nie zgodzę się z tobą, że im większa wiedza tym rzadziej stosuje się tego typu narzędzia. Może nie korzysta się już wtedy z WYSIWYG, ale są inne usprawnienia takie jak chociażby walidacja strony, testowanie na kilku różnych przeglądarkach jednocześnie i to na żywo. Dla oszczędności czasu przydają się również podpowiedzi itp. Owszem na początku warto się uczyć bez tych usprawniaczy, ale później są przydatne.
komentarz 1 listopada 2020 przez Comandeer Guru (601,510 p.)
No ok, ale te inne usprawnienia są albo wbudowane w edytory, albo dostępne jako rozszerzenia, albo jako oddzielne usługi w najgorszym razie. Jeśli odrzuci się WYSIWYG, to Dreamweaver nie wyróżnia się praktycznie niczym na tle konkurencji.
komentarz 1 listopada 2020 przez niezalogowany
Wyróżnia się. Niestety nie zobaczy tego osoba, która w nim na co dzień nie pracowała, albo jeśli traktuje go jako prosty edytor. Posiada wiele rozwiązań, które przynajmniej ja nie widziałem w postaci rozszerzeń do innych edytorów. Pogląd na żywo w kilku przeglądarkach. Testowanie w różnych rozdzielczościach. Walidacja kodu pod kątem SEO i standardów W3C. Pełna integracja i automatyzacja z frameworkami frontendowymi jak np. Bootstrap. Zarządzanie zasobami. Wsparcie dla interaktywnej grafiki. Sam Dreamweaver również obsługuje rozszerzenia, a oprócz tego integruje się z innymi programami Adobe. Ścisła integracja z Photoshop, Illustrator czy innymi programami. To jest istotne jeśli ktoś chce naprawdę zrobić szablon od zera. Fakt brakuje mu opcji związanych z tworzeniem aplikacji internetowych, ale myślę, że nie do tego został stworzony.

VS Code ma być uniwersalnym edytorem i darmowym. We firmach przeważnie używa się profesjonalnych narzędzi.
komentarz 1 listopada 2020 przez Comandeer Guru (601,510 p.)

VS Code ma być uniwersalnym edytorem i darmowym. We firmach przeważnie używa się profesjonalnych narzędzi.

A to bycie uniwersalnym, darmowym edytorem świadczy o tym, że to nie jest profesjonalne narzędzie? 

komentarz 1 listopada 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Przeważnie tak :)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 336 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,218 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 163 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2016 w HTML i CSS przez Maciek Gamrot Bywalec (2,830 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...