• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyświetlanie/odświeżanie informacji na stronach PHP

Object Storage Arubacloud
+1 głos
671 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2015 w PHP przez Żółty Początkujący (250 p.)

Cześć

Jestem w trakcie pisania gry przeglądarkowej w PHP. Moją inspiracją był kurs PHP Pana Mirka Zelenta.

Mam pewną wątpliwość w jaki sposób poprawnie rozwiązać problem wyświetlania się aktualnych informacji na stronie (JavaScript, PHP, odświeżanie strony, odświeżanie poszczególnych divóv.)
 

Na poniższym screen'ie widać pola typu "Drewno", "Złoto", "Kamień". 

Chciałbym aby te i inne pola zmienały wartość co minutę.

Wydaje mi się, że aplikacja nie powinna co minutę łączyć sie z bazą danych, w której te informacje są zapisane więc stworzyłem klasę Gamer.php, która jest odwzorowaniem encji z BD. (Obiekt tej klasy to singleton). Wszystkie informacje trzymam w obiekcie tej klasy. Aplikacja pobiera info z BD przy logowaniu gracza, zapisuje stan obiektu do BD przy wylogowaniu. Nie wiem jednak w jaki sposób odświeżać informacje na stronie. Wydaje mi się, że odświeżanie całej strony też było by błędem. 

Co polecacie?

Może ktoś wie jak to dzieje się w grach przeglądarkowych i ma na to jakiś fajny sposób?

 

 

 

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
wybrane 18 sierpnia 2015 przez Żółty
 
Najlepsza
https://developer.mozilla.org/pl/docs/XMLHttpRequest Możesz użyć tego. I prosty kontroler, który będzie odpowiadał json-em na takie rządania. ;) Ewentualnie jeśli nie chcesz napierniczać co chwila zbędnych requestów to możesz poczytać o webSocketach. Np. nodeJS + socket.io. Ostatnio coraz częściej i chętniej wykorzystywane technologie.
+1 głos
odpowiedź 17 sierpnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Jeśli tempo pozyskiwania tych surowców jest stałe to nie ma sensu pobierać czegokolwiek z bazy danych tylko pobrać to tempo przy ładowaniu strony w JS i na jego podstawie zrobić prosty licznik.
komentarz 18 sierpnia 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
to samo chciałem napisac :)
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
I wywal singeltona... wiecej złego niż pożytku.
–1 głos
odpowiedź 19 sierpnia 2015 przez Żółty Początkujący (250 p.)
Cześć

Dziękuje za ciekawe odpowiedzi, dały mi dużo do myślenia.

Pomimo tego dalej zmagam się z pewnym problemem. Nie jestem w stanie poprawnie nadać obiektowi czasu życia sesji.

Nie chce do tego wykorzystywać przechowywania obiektu w tablicy sesyjnej, wydaje mi się to nie do końca właściwe.

Tworzać grę nie korzystam z żadnych frameworków, zastanawiam się czy którys fraework daje możliwość nadania obiektom w PHP jakiegos czasu zycia (sesji, widoku, żądania itp.)?

Czy ten język jest obiektowy tylko po to żeby metody były ładnie opakowane w klasy?

Czy PHP ma jakieś poważniejsze zastosowania niż tworzenie stron? (Np. tworzenie aplikacji webowych).

Jeśli tak to jak w takich projektach rozwiązuje się problem życia obiektów?
komentarz 19 sierpnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
A Allegro to wg ciebie jest zwykła stronka pisana przez licealiste  w języku php bo jest łatwy ?   Takich  przykładów można mnożyć...

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 908 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 183 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 348 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2015 w HTML i CSS przez klon11 Nowicjusz (120 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...