• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

pliki HTML i CSS nie chcą się połączyć

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,489 wizyt
pytanie zadane 7 października 2020 w HTML i CSS przez Stefan ze Złotoryjec Nowicjusz (160 p.)
<!DOCTYPE HTML>
<html lang="pl">

<head>
	<meta charset="utf-8" />
	<title> CR7 compendium </title>
	<meta name="description" content="Spis wiedzy oraz najważniejszych informacji dotyczących najlepszego piłkarza, który chodził po tej planecie." />
	<meta name="keywords" content="Cristiano Ronaldo, bóg piłki, Real Madryt, Manchester United, Juventus, Portugalia, najlepszy piłkarz na świecie, najlepszy piłkarz w historii" />
	<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge,chrome=1" />
	<link rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css" />
	
</head>


---------------------------------------CSS------------------------------------------------

body
{
		background-color: gray;
		font-family: Verdana;
		font-size: 20px;
		color: white;
}

Witam. Jestem zupełnie nowy w świecie programowania, lecz niesamowicie się on mi spodobał. Zacząłem swoją przygodę od poradnika Pana Mirosława dotyczącego CSS i HTML i napotkałem problem, przez który nie mogę pójść dalej, mianowcie pliki HTML i CSS nie chcą się ze sobą połączyć w sposób jaki został przedstawiony na poradniku. Mój plik css nazywa się style.css i znajduje sie w folderze wraz z plikiem HTML.
Z góry dziękuje za pomoc.

komentarz 7 października 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Możesz pokazać jak podpinasz ten drugi arkusz CSS? I o który poradnik Mirosława chodzi?
komentarz 7 października 2020 przez Stefan ze Złotoryjec Nowicjusz (160 p.)

Jest to :

Kurs CSS odc.1: Kaskadowe arkusze stylów - pierwszy projekt, wiedza podstawowa

<link rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css" />

 

 

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 października 2020 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
wybrane 7 października 2020 przez Stefan ze Złotoryjec
 
Najlepsza

Nie masz czasem ukrytych znanych rozszerzeń plików? Bo wtedy Twój plik style.css to może w rzeczywistości style.css.txt. Bo nie wiem co innego może tu nie grać.

komentarz 7 października 2020 przez Stefan ze Złotoryjec Nowicjusz (160 p.)

Tylko style.css

4
komentarz 7 października 2020 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
Już mam! Nie wiem w czym piszesz, ale w Notepad++ musisz zmienić format na "Koduj w UTF-8" (bez BOM). Zarówno HTML i CSS.
1
komentarz 7 października 2020 przez Stefan ze Złotoryjec Nowicjusz (160 p.)
Tak! Teraz zadziałało faktycznie! Jestem niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie!
0 głosów
odpowiedź 7 października 2020 przez Or_Michal Nowicjusz (160 p.)
<link rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css" />

Ponieważ masz już podpięty plik zewnętrzy arkusza stylów, to cały kod CSS powinieneś pisać w tym pliku ( w twoim przypadku będzie to plik style.css

 

komentarz 7 października 2020 przez Stefan ze Złotoryjec Nowicjusz (160 p.)
No właśnie pomimo podpięcia, gdy odświeżam stronę ta cały czas wygląda tak samo. Tło cały jest białe a tekst czarny zamiast szarego tła i białego tekstu
komentarz 7 października 2020 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Pewnie cache, ctrl + f5
komentarz 7 października 2020 przez Stefan ze Złotoryjec Nowicjusz (160 p.)
To już próbowałem
komentarz 7 października 2020 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Inny możliwy problem to po prostu zła ścieżka, wejdź w źródło strony i spróbuj otworzyć plik css i zobacz czy zwróci Tobie zawartość pliku jaki używasz.
komentarz 7 października 2020 przez Or_Michal Nowicjusz (160 p.)
Skoro zadziałały Ci reguły css zapisane w pliku html między znacznikami <style></style> to znaczy, że struktura zarówno w html jak i css jest dobra. W grę wchodzi błąd w podpięciu pliku style.css. Czy plik index.html i style.css znajdują się w tym samym folderze czy może plik ze stylami masz jeszcze w kolejnym folderze ??? Albo czy na pewno masz dobrze wpisaną nazwę pliku style.css (może wkradła się jakaś literówka).
komentarz 7 października 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Ponieważ masz już podpięty plik zewnętrzy arkusza stylów, to cały kod CSS powinieneś pisać w tym pliku

@Or_Michal, ten tok rozumowania sugeruje, że na stronie można podpiąć tylko jeden arkusz CSS - co jest nieprawdą. Można podpiąć wiele arkuszy, ale o tym, które deklaracje (reguły) CSS z danego arkusza będą zastosowane przez przeglądarkę, zadecyduje mechanizm kaskady.

komentarz 7 października 2020 przez Stefan ze Złotoryjec Nowicjusz (160 p.)
Pliki HTML jak i css znajdują się w tym samym folderze i nie mam ich nigdzie indziej. Literówki tez sprawdzałem i również nie znalazłem
komentarz 7 października 2020 przez Or_Michal Nowicjusz (160 p.)

@ScriptyChris, oczywiste jest, że można podpiąć wiele arkuszy stylów, jak i pisać składnie css między znacznikami <style></style> w dokumencie html albo bezpośrednio w znaczniku html poprzez style="".

Natomiast ja nie poruszam tutaj zagadnienia ogólnego jak można lub jak należy ale odnoszę się do kontekstu, do tego konkretnego przykładu. W jednej z odpowiedzi zasugerowano aby umieścił selekktory css między znacznikami <style></style>, a kolega prosił o coś innego. Problem, który poruszył to: 

mianowcie pliki HTML i CSS nie chcą się ze sobą połączyć

Stąd moja odpowiedź.

0 głosów
odpowiedź 7 października 2020 przez VBService Ekspert (253,420 p.)
edycja 7 października 2020 przez VBService

Spróbuj otworzyć w innej przeglądarce. Nie musisz ich instalować, oto lista przeglądarek w wersji portable.

 

Program portable jest to rodzaj programu, który nie wymaga instalacji, innymi słowy program przenośny. Wystarczy kliknąć ikonę programu i od razu się uruchamia.

Programy takie mogą być uruchamiane na każdym komputerze i przenoszone na dowolnych nośnikach typu Pendrive, dyskach CD, DVD, dyskietkach, dyskach HDD zewnętrznych itp.

Aplikacja taka nie zaśmieca rejestru systemu, w który pojawiłyby się nowe wpisy gdyby była ona zainstalowana w tradycyjny sposób.

Obecnie wiele programów posiada swoje wersje portable.

 

komentarz 7 października 2020 przez Stefan ze Złotoryjec Nowicjusz (160 p.)
Również nie działa :/
komentarz 7 października 2020 przez VBService Ekspert (253,420 p.)
Może udostępnij nam swój plik html i css, np.: google drive, do pobrania, tak żebyśmy mogli je pobrać i sprawdzić na swoich komputerach.
komentarz 7 października 2020 przez Stefan ze Złotoryjec Nowicjusz (160 p.)
Tak? Mianowicie?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 289 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2018 w HTML i CSS przez dominiksmagacz Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 513 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez niezalogowany
–2 głosów
2 odpowiedzi 1,548 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...