• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Laravel - Strona nie działa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
239 wizyt
pytanie zadane 15 września 2020 w PHP przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
zamknięte 17 marca 2021 przez Bakkit

Witam.

Zaczynam przygodę z Laravelem. Wczoraj tworzyłem stronę i wszystko było ok. Dziś wpisuje komendę php artisan serve i przechodzę pod adres, który wyświetla się w konsoli - przeglądarka wyrzuca Ta strona nie działa.

Proszę o pomoc.

komentarz zamknięcia: Rozwiązanie problemu.
komentarz 15 września 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Dodam jeszcze, że kod błędu http wynosi 500

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 15 września 2020 przez Sogipe Użytkownik (500 p.)
wybrane 17 marca 2021 przez Bakkit
 
Najlepsza
Opisz dokładniej co robisz, pokaż konsolę itd.

Mając takie informacje jak podajesz gwarantuje Ci, że nikt nie da Ci rozwiązania
komentarz 15 września 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Nie mam pojęcia co więcej podać. Po prostu wchodzę na VSCode do folderu ze stroną, a w konsoli wpisuje php artisan serve i konsola błedu nie wywala. Na przeglądarce strona nie działa. Konsola normalnie pokazuje, że serwer jest uruchomiony.
komentarz 15 września 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Sprawdź logi, włącz wyświetlanie błędów PHP - cokolwiek, co pokaże jakiś błąd, bo tak to nie sposób nawet próbować zgadnąć.
komentarz 16 września 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Tak jak mówiłem - dopiero zaczynam z laravelem. Gdzie mógłbym włączyć pokazywanie błędów i gdzie znajdują się logi?
komentarz 16 września 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Logi domyślnie w storage/logs/laravel.log. Wyświetlanie błędów to nie kwestia Laravela, a konfiguracji PHP. W php.ini należy ustawić display_errors na on, ewentualnie można to ustawić gdzieś w kodzie przez ini_set(). W Laravelu warto się upewnić, że masz w .env APP_ENV na local i APP_DEBUG na true.
komentarz 16 września 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

warto się upewnić, że masz w .env APP_ENV na local i APP_DEBUG na true.

Jest tak ustawione.

 

 W php.ini należy ustawić display_errors na on,

tak też było cały czas.

 

Logi są puste.

komentarz 16 września 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Spróbuj na chwilę dla pewności dodać w index.php zaraz na początku ini_set('display_errors', 'on'); i zobacz wtedy. Coś poszło nie tak jeśli jest coś, co powoduje błąd serwera i nigdzie nie możesz go zobaczyć.
komentarz 16 września 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

Dalej to samo:

Ta strona nie działa

Serwer 127.0.0.1 nie może teraz obsłużyć tego żądania.

HTTP ERROR 500

komentarz 16 września 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
To brak pomysłu z mojej strony. Gdyby to było normalnie postawione na serwerze, to zasugerowałbym jeszcze sprawdzenie konfiguracji serwera, .htaccess itp., ale na tym wbudowanym nic chyba nie powinno być. Mogę sobie strzelać w najbardziej popularne problemy, ale nie wiem czy coś to da: sprawdź czy masz na pewno plik .env (nie z example, nie bez kropki itd.), sprawdź czy jest w nim ustawione APP_KEY, sprawdź czy są ustawione uprawnienia do storage/ i podkatalogów. Możesz spróbować usunąć pliki .php z cache z katalogu bootstrap/cache/ albo spróbować czy jakieś konsolowe komendy artisana w ogóle działają, w tym też od cache (np. cache:clear, config:cache...).
komentarz 16 września 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
A może po prostu jakoś nie włączam tego serwera? Bo teoretycznie w dzień, w którym stworzyłem stronę www to działała i z tego dnia były zwykłe logi bez żadnych błędów. Teraz w logach nie pojawia się nic.
komentarz 16 września 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
php artisan serve powinno wystarczyć. Poza tym Ty nie dostajesz komunikatu, że nie jest włączony, tylko jest jakiś błąd, typowo błąd po stronie serwera bo 500.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 111 wizyt
pytanie zadane 16 października 2020 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2020 w PHP przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 26 października 2020 w PHP przez niezalogowany

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...