• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed JS Operacje na plikach

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,244 wizyt
pytanie zadane 6 września 2020 w JavaScript przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
zamknięte 13 września 2020 przez Marak123
Od jakiegoś czasu poszukuje funkcji na internecie które wypiszą mi wszystkie znajdujące się pliki i katalogi w podanym katalogu, funkcja która otworzy plik tekstowy, zmieni nazwę pliku i go usunie. Wie ktoś jakie to są funkcje bo szukałem na internecie tylko nie znalazłem nic sensownego w js było to pomieszane nie wiadomo z czym?
komentarz zamknięcia: dzięki za odpowiedź

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 września 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Pobaw się metodami modułu fs w NodeJS:

komentarz 6 września 2020 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
ogółem nie używam nodejs bo nie za bardzo ogarniam jeszcze zwykłego js. Używam też biblioteki jquery może w tej bibliotece są jakieś funkcje które umożliwiają coś takie bo nodejs raczej zacznę się uczyć gdy już będę ogarniał js zwykłego
komentarz 6 września 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

NodeJS to runtime dla JavaScriptu, podobnie jak przeglądarka. W obu środowiskach masz do czynienia z JavaScriptem. Różnice z perspektywy użyteczności to z grubsza dostęp do innych API - w przeglądarce m.in. DOM API, a w Node wspomniany File System i wiele innych. W przeglądarkowym JS-ie nie będziesz mieć bezpośredniego dostępu do plików w takim stopniu jak w Node, więc jeśli chcesz wykonywać w JS wspomniane w pytaniu operacje na plikach, to użyj Noda.

komentarz 6 września 2020 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
ok dzięki zapoznam się z NodeJS
komentarz 9 września 2020 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
Ogółem poczytałem trochę i node.js nie może być bo serwer na który to wrzucam nie ma node więc musi być czysty js
komentarz 9 września 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Ale Node to nie jest język programowania, tylko środowisko uruchomieniowe (o czym pisałem w komentarzu wyżej). Nie zrobisz tego typu manipulacji na plikach w JS bezpośrednio z przeglądarki.

Jeśli na serwerze nie ma Node, a zależy Ci aby to zrobić w JS, to możesz na serwerze postawić serwer w jakimkolwiek języku, który będzie robił za proxy między klientem a Node-m (zainstalowanym gdzieś obok). Tylko wtedy powstaje pytanie, czy nie wygodniej już ogarnąć te operacje na plikach w języku programowania, którego runtime jest możliwy do zainstalowania na tym serwerze.
komentarz 9 września 2020 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
ogółem ten serwer to serwer sftp na zwykłe pliki html bez żadnych środowisk typu node mogę jedynie wrzucić tam pliki html, css, js itp. pliki które nie wymagają instalacji dodatkowych środowisk, a mam dostęp na tym serwerze jako zwykły user

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 122 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2020 w C i C++ przez ResCrove Obywatel (1,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 143 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2020 w C i C++ przez cba Użytkownik (620 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 228 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...