• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Smartfon czy iPhone - jaki telefon lepiej wybrać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
862 wizyt
pytanie zadane 5 września 2020 w Urządzenia mobilne przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
zamknięte 6 września 2020 przez Krzysiek_34
Witam.

Chciałbym kupić nowy (ewentualnie używany w dobrym stanie) telefon. Waham się między smartfonem, a iPhonem. Mogę przeznaczyć max 1000 zł.

Telefon musi spełniać następujące warunki:

1. Mapa/nawigacja/GPS - musi chodzić płynnie (podobno wymagane jest minimum 2GB RAM)

2. Dobry aparat (abym nie narzekał na jakość zdjęć)

3. Dobra kamera (dobra jakość nagrania)

4. Obsługa karty microSD (minimum 64GB)

5. Swobodne korzystanie z internetu

6. Telefon musi być w kolorze czarnym (inne kolory odpadają)

7. Możliwość podłączenia telefonu do laptopa (kablem USB)

8. To musi być pewny telefon, który działa we wszystkich sieciach. Niektóre smartfony albo iPhony nie działają do końca prawidłowo w Polsce (nie działają do końca dobrze na technologii 4G LTE, np. nie można odczytać MMS-a lub wysłać MMS-a)

Pozostałe parametry telefonu są mniej istotne. Na początku chciałbym używać telefonu na kartę (brak blokady simlock), a dopiero później na abonament.

Nie mam zamiaru kupować telefonu na olx, bo tam jest sporo oszustów i naciągaczy. Biorę pod uwagę tylko zakup przez allegro.

Czy możecie polecić mi kilka dobrych telefonów do kwoty max 1000 zł ?

Będę bardzo wdzięczny za przedstawienie mi kilku modeli w rozsądnych cenach.
komentarz zamknięcia: Temat jest zamknięty

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 września 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

Jak masz budżet do max 1000 zł to nie patrz na iPhony. Poza ciekawym OS to taki telefon niczego nie oferuję w swojej cenie. Naprawdę nie warto porywać się z motyką na słońce jeżeli chodzi o Apple.

 

Moja lista (nie jest w kolejności):

1. Oneplus 6  - telefon z 2018r. można go wyłapać go w okolicach 1000 zł. Bateria 3300 mAh, pamięć od 64 do 256 GB, pamięć RAM od 6 do 8 GB, procesor Qualcomm Snapdragon 845 | 2.80 GHz, aparat 16 i 20 mpx. +to jest najłatwiejszy smartfon do zrootowania wink

2. Cokolwiek od Xiaomi. Tutaj polecam modele z serii Mi. Mają dobrą cenę w stosunku do wydajności. 

3. Motorola Moto G8 Power. To jest prawdziwy killer wśród tanich telefonów. Poniżej 1000 złotych dostajesz fona z baterią 5000 mAh, pamięć wbudowaną 64GB którą możesz rozszerzyć do 512 GB  aparat przedni i tylni 16 mpx, 4 GB RAMu oraz Android 10.

0 głosów
odpowiedź 5 września 2020 przez MOON0016 Obywatel (1,470 p.)
Jeśli chodzi o punkt numer 4 to odpada każdy iphone. W nich nie ma możliwości powiększenia pamięci przez kartę sd.

Ze smartfonow z androidem w tej cenie najlepszym wyborem wydaje się xiaomii Note 8 pro/note 9. Spora bateria, całkiem przyzwoity na tę cenę aparat. Dla wielu osób minusem będzie jego rozmiar, ale po punkcie pierwszym myślę że dla Ciebie to będzie zaletą.

Wart polecenia będzie też samsung m21, osobiście nie miałem z nim kontaktu Ale wielu recenzentów ciepło się o nim wypowiada.

Wracając do iPhone, poza punktem o karcie sd powinny one całą resztę spokojnie zaspokoić. Z uwagi na budżet do wyboru zostaje iphone 7 (ewentualnie plus). Niby 2 gb ramu ale śmiga bez problemu. Wielu moich znajomych ma siódemkę i ciągle są bardzo zadowoleni.

Jeśli by patrzeć na używane modele to moim zdaniem najlepszym wyborem byłby Huawei p30. Pod względem zdjęć i filmów bije na głowę wcześniejsze modele, nie wspominając już o zdjęciach w nocy. Do tego to flagowiec, jakość wykonania czy ekran będzie na wyższym poziomie niż w innych nowych w tej cenie. Tylko cena używki w dobrym stanie (bez żadnych pęknięć, przetarć itp.) to około 1200/1250 zlotych

Można jeszcze przyjrzeć się ofertą powystawowym. Uprzedzam że jest to ryzykowne, bardzo często zdarzają się telefony "po przejściach", z zamienionymi częściami itp. Osobiście miałem szczęście, kupiłem mojego honora 8 właśnie z tego typu aukcji i już 2,5 roku nic złego się z nim nie stało.

Jeszcze jest Huawei p40 lite, jednak tam musiał byś się liczyć z brakiem usług Google, albo z tym że będziesz musiał przy nim trochę pogrzebać
komentarz 5 września 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Masz na myśli: Huawei P30 Pro czy Huawei P30 Lite?

komentarz 5 września 2020 przez MOON0016 Obywatel (1,470 p.)
Miałem na myśli zwykłe p30, bez pro ani lite. Wersji pro w tej cenie w dobrym stanie raczej nie dostaniesz.

Wersje lite można kupić spokojnie poniżej 1000, jednak o niej nie mogę właściwie nic powiedzieć bo nie znam tego telefonu
komentarz 5 września 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Waham się pomiędzy:

1. Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128 GB

2. Huawei P30

3. Apple iPhone 7 (2GB RAM)

4. Apple iPhone 7 Plus (3GB RAM)

Jeśli chodzi o te oba iPhony siódemki, to wersja Plus ma podobno 3 GB RAM. Czy jest jeszcze w czym lepsza ta wersja Plus od tej zwykłej?

Jak myślisz, który spośród tych czterech urządzeń - będzie najlepiej spełniał moich 8 powyższych warunków?
1
komentarz 5 września 2020 przez MOON0016 Obywatel (1,470 p.)
Wersja plus ma zauważalnie większa baterię i to naprawdę mocno widać. Do tego ma podwójny aparat, niby jest jakaś różnica między zwykłą siódemką ale nie wiem czy można to nazwać dużą różnica. Jeśli chodzi o nawigację to 5,5 cala będzie lepsze niż 4,7.

Osobiście myślę że najlepiej spełniał by je p30. Przede wszystkim to flagowiec z tamtego roku. Jest lepszy w niemalże wszystkim od pozostałych trzech. Ma świetny aparat, nie tnie się, nie ma problemów z siecią itp. Minusem jest że jeśli dobrze kojarzę to nie włożysz do niego zwykłych kart sd tylko odpowiednika od Huawei.

 Za iphone przemawia w tym porównaniu chyba tylko system. Nie przepadam za wojnami, który system jest lepszy. Kwestia gustu, tyle w temacie.
komentarz 6 września 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

@MOON0016,

Podejrzewam, że spośród tych wszystkich podanych smartfonów najlepszym wyborem będzie Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Mam nadzieje, że intuicja mnie nie myli.

Czy ten smartfon (jako nowy) jest wart swojej ceny?

1
komentarz 6 września 2020 przez MOON0016 Obywatel (1,470 p.)
Za kwotę około 900-1000 złotych ten telefon jest na pewno wart swojej ceny. Wielu recenzentów go wychwalało, sam miałem okazję pobawić się nim i w kwestii płynności, aparatu itp nie miałem mu czego zarzucić. Oczywiście poza makro, ten jak w każdym telefonie w tej cenie jest tylko chwytem marketingowym i "dodatkowym kółeczkiem na pleckach"

Dla mnie minusem były spore gabaryty z uwagi na moje stosunkowo małe dłonie.
0 głosów
odpowiedź 5 września 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Poniżej 1000 złotych to ja bym rozważał tylko używany który 2-3 lata temu kosztował 3000+ czyli był z półki wysokiej.
0 głosów
odpowiedź 5 września 2020 przez amtrax Dyskutant (9,630 p.)
Jako posiadacz na przełomie czasów  wielu telefonów  Xiaomi mogę spokojnie polecić tą markę. W cenie do 1000 zł, prawie każdy ich model spełni swoje oczekiwania. W porównaniu do konkurencji będzie miał lepsze parametry, dodatkowo dochodzi dobrze dopracowana, wydajna nakładka (MIUI). Duża społeczność, rozbudowany rynek z gadżetami itp.  

W mojej opinii w ich konstrukcjach minusem jest aparat i system fotografowania. Nie zawsze chodzi tak jak bym tego oczekiwał, jednak zdjęcia są niezłej jakości. Zespół z chin coraz bardziej nad tym pracuje.

Dodatkowym plusem są pojemnościowe baterie, możliwość dual SIM, albo karty SD. W domyślnych zestawach jest wbudowana już spora ilość RAM, czy pamięci.  

Jako posiadacz: Xiaomi MI9 SE, Redmi Note 7, Xiaomi Redmi Note 4, Mogę spokojnie polecić tę markę. W budżetowej wersji (700-1500zł) uważam, że nie ma nic lepszego .

 

 

Pozdrowienia
komentarz 5 września 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Dobra, iPhony raczej odpadają.

Aktualnie waham się pomiędzy:

1. Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128 GB

2. Xiaomi MI9 SE

3. Huawei P30

4. Oneplus 6

5. Motorola Moto G8 Power

Mam trudny wybór. frown

komentarz 6 września 2020 przez amtrax Dyskutant (9,630 p.)
Jestem posiadaczem MI 9 SE, mogę więc coś powiedzieć.

MI9 SE jest bardzo schludnym, minimalistycznie wyglądającym telefonem. Ciekawa opcja to ekran AMOLED, jednak mała bateria daje o sobie znać :/  System chodzi płynnie, nie zawiesza się, Android 10 bardzo szybko dostał wsparcie, tak samo najnowsza nakładka. Ciekawe rozwiązanie to czytnik linii papilarnych umieszczony w ekranie, dość dobrze działa.

Największym minusem jest wystający aparat. Trzeba bardzo uważać, żeby go nie porysować

Moja ocena telefonu 6.5 albo nawet 7/10.

Sprzęt nie jest najnowszego wydania, z tego co widzę cieszy się jednak dużą popularnością :D  

Jeżeli szukasz dobrze wyglądającego Xiaomi, z dobrymi parametrami ,wyświetlaczem i nienaganną jakością zdjęć (nie w ciemności i nie w makro :/ ) to polecam. Jednak osobiście zainteresowałbym modelem Xiaomi z wydanym w 2020.

 

Pozdrowienia

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 302 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2022 w Urządzenia mobilne przez Jamia Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 322 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2022 w Urządzenia mobilne przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 235 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2021 w Urządzenia mobilne przez kamgzd Początkujący (250 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...