• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Vps - teamspeak - sinusbot

Object Storage Arubacloud
0 głosów
236 wizyt
pytanie zadane 3 września 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Slegnawierzchowcu Użytkownik (860 p.)
Instalował ktoś sinusbota na linuxie? Miałbym kilka pytań na PW.

 

Między innymi pokazuje błąd jakbym miał już zajęty adres.

error starting up: listen tcp 0.0.0.0:8087: bind: address already in usesinus@debian:/opt/sinusbot$

 

Miał ktoś taką sytuacje? wiecie jak to naprawić? próbowałem na różne sposoby, ale dalej bocik nie chce wejść na teamspeak.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 września 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)

Prawdopodobnie coś już działa na tym porcie, możesz to sprawdzić poleceniem netstat.

netstat -plnt | grep 8087

Jeżeli coś tam będzie możesz to ubić poleceniem kill -9 PID podając odpowiedni PID (z ostatniej kolumny).

komentarz 3 września 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)
zrób to z roota (sudo) bo inaczej wypisze nazwy programów jedynie tych, uruchomionych przez ciebie.
komentarz 4 września 2020 przez Slegnawierzchowcu Użytkownik (860 p.)

dziękuję za pomoc, zadziałało!
Ale mam następny problem, na stronie jak próbuje włączyć bota wyskakuje w terminalu:

Ten log jest ustawiony na sztywno naa 8 na stronie. 

komentarz 4 września 2020 przez Slegnawierzchowcu Użytkownik (860 p.)
Dodam tylko, że na tej stronie zrobiłem po kolei wszystko i błąd dalej wyskakuje ten sam, te dwa errory.

https://sinusbot.github.io/docs/installation/linux/#update

 

sinusbota i ts3 mam najnowsze wersje, ale teraz tak patrzę, że mam linuxa jądro

sinus@debian:/opt/sinusbot$ uname -rv
3.16.0-4-amd64 #1 SMP Debian 3.16.7-ckt11-1 (2015-05-24)
a potrzebuje wersje linuxa 3.17+... jak mogę to jądro zaktualizować?
komentarz 4 września 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Na screen'ach niewiele widać. Co do zmiany kernela sprawdź tutaj: https://wiki.debian.org/HowToUpgradeKernel
komentarz 7 września 2020 przez Slegnawierzchowcu Użytkownik (860 p.)

@Tpk,  Dzięki, już wszystko działa. Zostało tylko dopieszczenie ts`a.

Kiedyś widziałem na jednym serwerze taki fajny plugin, który pokazywał liczbe wejść na ts`a, czas spędzony na serwerze i inne jeszcze statystyki. Orientujesz się może jak taki plugin się nazywa? nie mogę nigdzie go znaleźć. 

Znalazłem jeden skrypt, który daje rangi, ale to nie jest to samo.

https://github.com/YanekThebill/TS3TIMERankMOD/blob/master/TIMERankMOD.php

komentarz 13 września 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Statystyki wyświetlane na serwerze nie znam. Natomiast jest cały panel https://ts-ranksystem.com/ ale to chyba nie o to chodzi.
komentarz 13 września 2020 przez Slegnawierzchowcu Użytkownik (860 p.)
Nie o to, ale dzięki.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 436 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 345 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 585 wizyt
pytanie zadane 18 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Platiniumekk Początkujący (250 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...