• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór laptopa, który wybrać do 6k [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
372 wizyt
pytanie zadane 2 września 2020 w Sprzęt komputerowy przez Konrad1 Nowicjusz (160 p.)
Cześć.

Szukam laptopa do 6k(maksymalnie do 6,5)

W zasadzie już się tym interesowałem i dużo osób mi poleciło Asusa i takiego laptopa miałem kupić lecz pojawił się MSI i mam problem który wybrać. Patrząc na specyfikacje wydaje się być lepszym wyborem MSI gdyż jest tańszy ma więcej ramu i dysk 1tb dodatko.

Teraz pytanie do das który lepszy. Linki do laptopów:

Asus: https://www.x-kom.pl/p/578213-notebook-laptop-17-3-asus-rog-strix-g17-i7-10750h-16gb-512-w10-144hz.html

MSI: https://www.x-kom.pl/p/583372-notebook-laptop-17-3-msi-gl75-i7-10750h-32gb-512-1tb-rtx2060-144hz.html  (bez systemu żeby było taniej)

A może hyperbook? Podobno dobre i trwałe laptopy lecz nie mam pojęcia.
Możliwe odpowiedzi:
Asus (3 głosów, 30%)
Msi (7 głosów, 70%)
komentarz 14 września 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

Mój kolega ma chyba nawet ten sam model. Wygląda i działa świetnie, ale firma Asus bardziej przypada mi do gustuwink

komentarz 14 września 2020 przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)

@Konrad1, Zdecydowanie Msi

komentarz 14 września 2020 przez niezalogowany

@Konrad1, Witam! A do czego ma ten komputer być używany (programowanie, granie)?

 

komentarz 14 września 2020 przez Konrad1 Nowicjusz (160 p.)
granie :) Przepraszam że wcześniej nie zaznaczyłem tego.
komentarz 14 września 2020 przez niezalogowany
To ja tutaj bym sugerował MSI.

Pozdrawiam!
komentarz 14 września 2020 przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)
Czemu przy takich pieniądzach nie zdecydujesz się na PC?
komentarz 14 września 2020 przez Konrad1 Nowicjusz (160 p.)
nie potrzebnie w linku dałem msi z rtx 2060 może to niektórych zmyliło, na pewno będę brał z gtx1060ti ponieważ różnica między tymi kartami jest znikoma a 1060ti osiąga mniejsze temperatury.
komentarz 14 września 2020 przez Konrad1 Nowicjusz (160 p.)
szczerze to przesiadam się z PC na laptopa, tak naprawdę czasy kiedy byłem zapalonym graczem się skończyły. teraz wolałbym przed snem poleżeć w łóżku i w coś pograć ;)
1
komentarz 14 września 2020 przez Konrad1 Nowicjusz (160 p.)
edycja 14 września 2020 przez Konrad1
zobaczcie to:

https://www.x-kom.pl/p/583339-notebook-laptop-17-3-msi-gl75-i7-10750h-32gb-512-gtx1660ti-144hz.html#Specyfikacja

specyfikacja taka sama jak przy asusie a 1000zł w kieszeni :O (fakt msi gorszy ram ale ma go 2x więcej, i chyba gorsza matryca ale to dalej 1000zł mniej)

Jak myślicie to będzie dobra opcja?
komentarz 14 września 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
https://www.youtube.com/watch?v=k763q1KrWno

no i jak wymienisz grafe i cepa? Uratuje Cie "Doskonały wygląd", "Trafiaj zawsze w cel", "Zimna bezwzględność", "Piękny dźwięk"?

 
Jak Ci nie zalezy na wymienialnosci komponentow to bierz, ale warto wpisac w youtube MODEL + disassembly aby miec jako takie pojecie co kupujesz.

EDIT:

https://www.youtube.com/watch?v=Ib0taHWcyfw

lepszy filmik.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 września 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Nie sugeruj się specyfikacją i uwierz mi. MSI omijaj szerokim łukiem.
0 głosów
odpowiedź 14 września 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Nie podałeś nawet, do czego będzie wykorzystywany. Postawiłbym na nowego Legiona

Lenovo Legion 5i-17 i7-10750H/16GB/512 RTX2060 144Hz

 

0 głosów
odpowiedź 14 września 2020 przez Konrad1 Nowicjusz (160 p.)
Cenowo rzeczywiście MSI wypada dużo lepiej. Ale pomijając cenę dalej stoicie za MSI? spotkałem się z wieloma opiniami że MSI awaryjny.
komentarz 14 września 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Co z tego że ma dobre bebechy, jak po roku/dwóch pierdolną mu zawiasy i na tym mobilność laptopa się skończy, wiem co mówię. Przynajmniej jeszcze kilka lat temu miały wadę konstrukcyjną.

Dodatkowo jak tak bardzo chcesz, aby laptop był gamingowy nie zdziw się jak na baterii będzie trzymał godzinę lub dwie max.
0 głosów
odpowiedź 14 września 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
komentarze w stylu "omijaj X firme szerokim lukiem" to mam nadzieje wiesz gdzie mozna wsadzic.

 

Ja osobiscie bym bral kadlubek - czyli wymienalna grafa, wymienialny cep - nic nei klejone/lutowane. Tak sprzet starcza na alta bo jak sie cos s pieprzy to wymieniasz a nie wywalasz do smieci. Teraz dalej - zalezy czy chcesz miec laptop biznesowy do wszystkiego (oszczedzasz czas) czy jakis gasmingowy na uczelnie.

Jak biznesowy to bierzesz takeigo z TB (40GB) i po przyjsciu do domu podlaczasz go pod TV i zewnetrzne GPU - masz konsole, przeglad wykresow, gry, konferencje itp.

 

Matryce polecam minimum 17' FHD. HDMI/DP/USB>2.0<(!)/C i podswietlana wygodna klawiature. Cala reszta wedlug gustu.

 

Jak chcesz zobaczyc jak taki sprzet wyglada to celuj w dell precision - np zobacz sobie starsze wersje dell m6600/m6700/m6800 ze do dzis sie sprawdzaja. Producent stosuje (niestety) whitelisty, ale mozna z tym zyc i wszystko dziala.

 

Kupowanie zlomu typu surface pro to wywalanie kasy w bloto - tam nawet dysku nie idzie wymienic ani baterii.
komentarz 14 września 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Kompletnie nie rozumię ludzi którzy kupują wielkie ciężkie laptopy gamingowe za 6k tylko po to, aby były do wszystkiego. Jak coś jest do wszystkiego to zazwyczaj jest do niczego. Jeżeli chce się mobilność to kupuje się laptopa z matrycą max 15,6 cala, energooszczędnego gdzie bateria trzyma co najmniej kilka godzien. Jak chce się grać w gry najlepszym wyborem jest porządny komputer stacjonarny, nic się nie będzie grzało, ani nie rozwali z czasem.

Jedyny sensowny przypadek, gdy taki laptop ma sens to gdyby ktoś był jakimś profesjonalnym graczem i potrzebował przed turniejami czy coś tego typu.

A firma i wykonanie laptopa ma ogromne znaczenie. MSI nabiera frajerów którzy nie rozumieją, że podzespoły to nie wszystko i chcąc zaoszczędzić po kilku latach rozwala się laptop, a kasa jest wyrzucona w błoto.

Odnośnie jakiś superdrogich laptopów z zewnętrzną grafiką i wymienianymi podzespołami, też mi się wydaje, że to nieopłacalne. Wydasz masę kasy, a za 5 lat już będzie przestarzały,(jeżeli do tego czasu przetrwa), lepiej już wydać mniej kasy i co kilka lat kupować nowy. Weź też pod uwagę, że laptopy się zwyczajnie zużywają , bateria bo paru latach jest do wymiany, porty mogą być powyginane. Może przez przypadek spać np. zachaczając o kabel zasilania itd.
komentarz 14 września 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
No a ja nie rozumie  po co kupowac lekkie pirka, ktore sa klejone i maja wszystko na plycie i jak cokolwiek padnie to sie wyrzuca do smieci takeigo laptopa.

 

Komputer stacjonarny to dodatkowe koszta. Po co ma stac nieuzywany po co kupowac dodatkowy procesor/pamiec/plyte/dysk/zasilacz/bude itd.?

 

Firma i wykonanie ma sens jezeli projekt jest dobry - czytaj kadlugek. To potem mozesz sobie wybierac firme - czy aluminiowa obudowa, czy plastik. czy zlocona. Ale wpierw musi byc dobry projekt a nie zlutowanie wszystkiego do plyty aby odjac 2mm  i powiedziec, ze laptop jest ultra cienki - owszem jest, bo jaks ie cos zwali to go wywalasz.

 

Zewnetrzna grafika to jedyny koszt i to tylko i wylacznei w tedy gdy grasz w gry albo chcesz pracowac na wielu monitorach/TV jednoczesnie. I wlasnie dzeiki budowie - wymiienialne podzespoly laptop przetrwa probe czasu.

 

Moga Ci tez laptop ukrasc, moze sie spalic, albo walnac w niego piorun? Pytanie dlaczego po 2 latach mozesz sprzedac cienki laptop za grosze a stacje robocze trzymaja cene?

 

Otworzenie lapka, wymiana karty/sieciowki/dolozenie LTE daje niesamowite mozliwosci, oszczednosci i niezaleznosc.

 

Bateria w kazdym sprzecei po kilku latach jest do wymiany i wiedzac to kupujac lapka z niewymienialna bateria to jest strzal w stope - np ten surface). Nie bez powodu porzadne laptopy swoje kosztuja. Sa tez nieco wieksze i neico ciezsze ale nadrabiaja to z nawiazka.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 562 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2015 w Offtop przez hapnik Początkujący (280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 502 wizyt
pytanie zadane 5 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez Bi3l Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
8 odpowiedzi 8,979 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Saandy Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...