• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zewnętrzna karta dźwiękowa - który model wybrać.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
561 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Szanowni Państwo,

rozważam zakup któregoś z tych 2 urządzeń:

https://www.x-kom.pl/p/380512-karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-play-3-zewnetrzna-usb.html

https://www.x-kom.pl/p/246445-karta-dzwiekowa-roccat-juke-71.html

Czy ktoś z Państwa je posiada i zechce przedstawić swoją opinię? Kupuję bo psuje mi się od dawna gniazdo słuchawkowe w laptopie - od miesięcy muszę dociskać końcówkę przewodu słuchawek książką lub czymś ciężkim, żeby mieć dźwięk i to też nie zawsze po obu stronach. Dzsiaj w pewnym momencie straciłem dźwięk już na ponad godzinę. Chciałem przerobic wejście mikrofonowe na wyjście słuchawkowe w Realtek HD Audio Manager ale karta dźwiękowa w moim starym laptopie nie obsługuje tej funkcji :(. A wymiana wyjdzie pewnie niewiele taniej niż takie urządzonko, które przy okazji poprawi jakość dźwięku. (oczywiście nie oczekuję nie wiadomo czego, głównie rozważam zakup dla komfortu).

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 sierpnia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)

Z tych dwóch to wziąłbym raczej SB, mam większe zaufanie do firmy Creative.

Możesz też - jak masz bluetooth w komputerze - kupić coś w rodzaju Radsone EarStududio ES 100. To taki przenośny, bez kabli DAC (chociaż można go podłączyć w komputerze pod USB). Około 300 złociszy.

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/radsone-earstudio-es100-recenzja/

Mam, używam, fajnie to działa (także ze smarkfonami).

Ale jak masz kasę (kilka razy większą) i lubisz też słuchać muzykę to mogę polecić porządnego DAC-a (w zasadzie to coś w rodzaju karty dźwiękowej) firmy Cambridge Audio model DacMagic 100. Kosztuje sporo więcej niż powyższe, ale to inna półka, inna zabawa. Wymienione przez Ciebie karty nadają się do PC-ta/laptopa do gier i przeglądania YT, ale jakbyś chciał posłuchać muzyki to polecam przetwornik DAC. Wybór DAC-ów jest ogromny, ale w grupie tańszych (budżetowych konstrukcji) ten wypada świetnie:

https://www.youtube.com/watch?v=GDdnndn378Q

Każdy z wymienionych podłączysz do sprzętu audio (wzmak lub amplituner) lub do głośników aktywnych, lub korzystasz ze słuchawek.

 

 

komentarz 30 sierpnia 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Dzięki za sugestie, jak po studiach pójdę pracować do korporacji na pełen etat i będę mieć pieniądze to rozważę kiedyś podane przez Pana urządzenia. Na chwilę obecną nie potrzebuję niczego droższego bo i tak słucham głównie z YT/darmowego Spotify.

Pozdrawiam.
+1 głos
odpowiedź 30 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
edycja 30 sierpnia 2020 przez jankustosz1
Miałem identyczną sytuację i kupiłem Sound BlasterX G1. Powiem tak, działać działa, może też napędzać słuchawki z dużą impedancją, ale trochę zmienia dźwięk(co akurat mi się nie podobało), nawet gdy się wybiera opcję bez zmian. Jakoś lepiej mi się słucha na wbudowanej karcie dźwiękowej w płytę główną. Po jakimś czasie coś przestało łączyć i wymienili w morele na reklamacji. Jako wzmacniacz radzi sobie dobrze jak za tę cenę, ma też kilka opcji do zabawy, ale traktowałbym je raczej w formie zabawki, dosyć mocno zmieniają dźwięk.
+1 głos
odpowiedź 30 sierpnia 2020 przez Taachii Początkujący (330 p.)
Roccat Juke kiedyś był bardzo chwalony. Nie wiem jak obecnie się prezentuje ten konkretny model, ale mogę powiedzieć od siebie, że mam kartę  soundblaster, model chyba X czy jakoś tak (już nie pamiętam) i ma bardzo czysty dźwięk. Jedynym jej minusem jest to, że jest troszkę cicha, ale nie ma tragedii.
komentarz 2 września 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
No niestety to nie był dobry wybór - patrz mój komentarz wyżej.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 294 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 515 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 167 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez fff Gaduła (3,950 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...