• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie Gier,mój pomysł,plan| C++ [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
267 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Nickowy3456 Użytkownik (610 p.)
Witajcie.

Jakoś od małego miałem chęć tworzenia własnych gier komputerowych,nigdy tego nie robiłem.Teraz jako iż w programowaniu siedzę to mam wiedzę co i jak.Zdaję sobie sprawę że pracę znaleźć jest o wiele trudniej niż w innym normalnym/konkretnym języku jak. Java,JavaScript itp.Wyczytałem na internecie że jeśli chcę gry to C++ albo C#.Lecz jako tako lepiej się prezentuje Unreal Engine,czyli C++.Tak wiem że UE to trudniejsza ścieżka niż Unity.Tak się składa że moje początki programowania właśnie były w tym języku,posiadam także książkę

https://helion.pl/ksiazki/jezyk-c-szkola-programowania-wydanie-vi-stephen-prata,cppri6.htm#format/d

Nie jest najgorsza,choć ma swoje wady,mimo to solidna treść.Ale do rzeczy.

Jako zawodowo chcę i będę działał w innym języku,gdzie prosto znaleźć pracę.Lecz chce także gry tworzyć,dlatego plan jest taki by działać w swoim języku(zawodowo) oraz C++,tworząc gry.Jaka jest wasza opinia na ten temat,może jestem w błędzie czy coś,to dajcie znać ;)
Możliwe odpowiedzi:
Tak (4 głosów, 100%)
Nie (0 głosów)
komentarz 27 sierpnia 2020 przez Nickowy3456 Użytkownik (610 p.)
Java jest wolniejsza i raczej nie nadaje się do gier wyższych lotów.Tutaj królują języki wydajne,jak C++ czy wolniejszy C#. Zresztą spójrz na silniki gier i jakie języki obsługują.
1
komentarz 27 sierpnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Potarzasz utarte mity. Java i JVM jest w takim stopniu wydajna, że i tak nie zauważysz różnicy. Po za tym, za wydajność odpowiada coś więcej niż sam język. Co z tego, że masz wyścigówkę, skoro nie dosięgasz do pedałów?
komentarz 27 sierpnia 2020 przez Nickowy3456 Użytkownik (610 p.)
No różne rzeczy się słyszy.To jaka jest twoja opinia na ten temat? Polecasz Jave?
komentarz 27 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)

@Nickowy3456, jak twoja doba ma wiecej niz 24 h :D albo nie spisz to da rade. 

1
komentarz 27 sierpnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Czym szybciej zaczniesz pisać, tym lepiej. Nie ma znaczenia w czym właściwe. Skoro chcesz w przyszłości pisać w Javie, to pisz w Javie. Po prostu zacznij pisać.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2020 przez Grzegorz Walewski Nowicjusz (200 p.)
Jak na moje powinienes skupic sie na jednym jezyku, jezeli bedziesz dobry w C++ to prace dostaniesz. Skupiając się na 2 róznych językach bedzie Ci ciężej osiągnąć wysoki poziom w obu.
+1 głos
odpowiedź 28 sierpnia 2020 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
A co za problem? Od 8 do 16 klepiesz dla kogoś w jakimś tam języku a od 16 do 23 klepiesz dla siebie gierki :)
1
komentarz 28 sierpnia 2020 przez Szczepan Micek Początkujący (280 p.)
Taki tryb życia nie wyjdzie mu na dobre
komentarz 28 sierpnia 2020 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Trochę przesadziłem, fakt. Trzeba się jeszcze poruszać czasami.
0 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2020 przez Nickowy3456 Użytkownik (610 p.)
edycja 28 sierpnia 2020 przez Nickowy3456
Ewentualnie na początku postawić na C# i Unity.Prostrzy w obsłudze silnik,dużo osób poleca na początek w nim zacząć,a potem iść do UE.Pracę w .Net znajdę prędzej niż w C++,tak przynajmniej prezentują się oferty pracy w Polsce :)

Co sądzicie? Czy od razu iść w C++ i UE,poradzić sobie poradzę.

@edit

Teraz po przemyśleniu zdecydowałem że jednak chyba wezmę i C++ na UE.W międzyczasie Java jako zawodowo działać,po częsci podobna jest składnia.Wykorzystam książkę,która siedzi w szafie,a Javę lubię w niej działać.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 146 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 344 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 440 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2018 w Inne języki przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

92,578 zapytań

141,427 odpowiedzi

319,653 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...