• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pole wyboru shoper.pl

Object Storage Arubacloud
0 głosów
155 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2020 w HTML i CSS przez hoostel Nowicjusz (140 p.)
edycja 17 sierpnia 2020 przez hoostel
Witam. Mam pytanie odnoście rozmiarów widocznych na platformie shoper.pl

Czy jest techniczna możliwość żeby uzyskać rozmiary w kafelkach?  zmiana kodu?  Może jakiś poradnik który pomoże Mi zrobić to samemu bo cena shopera nie jest zbyt korzystna za zmianę takiej funkcji.

 

 

Aktualnie mam listę wyboru rozmiaru a chciałbym żeby byly widoczne dostępne rozmiary produktu w kafelkach.
komentarz 17 sierpnia 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Pokaż jak ta lista wygląda w inspektorze elementów.

cena shopera nie jest zbyt korzystna za zmianę takiej funkcji

A pytałeś supportu tej platformy? 

komentarz 17 sierpnia 2020 przez hoostel Nowicjusz (140 p.)
edycja 17 sierpnia 2020 przez hoostel
Nie potrafię się w tym kompletnie połapać niestety bo jestem nowicjuszem w tej dziedzinie
komentarz 17 sierpnia 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Lista rozmiarów to jest zwykły <select>

https://imgur.com/a/z3Y6qsU

Przerobienie tego na kafelki nie powinno być trudne - można wyciągnąć elementy <option> i zmienić je na listę (np. <ol>) kafelków z rozmiarami ułożonych obok siebie (lub inaczej wg uznania graficznego).

komentarz 17 sierpnia 2020 przez hoostel Nowicjusz (140 p.)
To już jest jakaś dobra wiadomość w takim wypadku.

Czy posiada Pan może jakiś poradnik? Gdzieś gdzie mógłbym zaczerpnąć wiedze. Może udałoby Mi się to zmienić samodzielnie.
komentarz 17 sierpnia 2020 przez hoostel Nowicjusz (140 p.)
Albo jakiś może tutorial który będzie obrazował co musiałbym zrobić. Jeśli nie uda Mi się będę zmuszony skorzystać z oferty shopera chociaż walczę narazie sam z różnymi poradnikami ale na ten temat nie mogłem nic znaleźć.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Czy posiada Pan może jakiś poradnik? Gdzieś gdzie mógłbym zaczerpnąć wiedze. Może udałoby Mi się to zmienić samodzielnie.

Zacząłbym od sprawdzenia dokumentacji tej platformy i szablonu - może da się to "wyklikać" w opcjach.

Jeśli nie i faktycznie trzeba ingerować w kod, to już zabawa w HTML i CSS; tutaj można zacząć od kursu MZ o listach i rozszerzyć wiedzę np. o MDN (1, 2). Do tego niewykluczone, że będzie potrzebna lekka modyfikacja formularza (żeby uwzględnił inną formę ustawiania wartości dla rozmiaru produktu): odcinki z kursu MZ (można oba: 1, 2) + MDN.

komentarz 17 sierpnia 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
edycja 17 sierpnia 2020 przez ScriptyChris
Niewykluczone, że szablon strony jest zrobiony w PHP (lub innym języku, który wyjściowo zwraca HTML widoczny na stronie), wtedy zmiany będą trudniejsze do wdrożenia, gdyż nie będzie to czysty HTML, a dłubanie we frameworku/szablonach.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 93 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Michalecekxd Użytkownik (830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 329 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2019 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 968 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2018 w PHP przez Q7V Gaduła (4,250 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...