• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja WIndowsa na Ubuntu, błąd - missing operating system"

Object Storage Arubacloud
0 głosów
265 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez barteku12 Obywatel (1,340 p.)
Witam,

Chciałem zainstalować Ubuntu obok Windowsa ale przekombinowałem coś z partycjami podczas instalacji. Przeszukałem fora, wpisałem kilka komend w  terminalu i wyszło jakbym stracił tamten system, usunął Win z partycji.

Chcę teraz zainstalować nowy, zrobiłem bootowalnego pendrive z Windowsem na linuxie i kiedy go wkładam jest napis "missing operating system". Pendrive ma windowsa, powienien działać. Mogę też całkiem usunąc Linuxa i zainstalować windows, jeśli tak się da. Proszę o pomoc :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Z mojej wiedzy wynika, że zawsze instalujemy Linuxa obok Windowsa nigdy na odwrót, ponieważ wtedy pojawiają się specyficzne problemy z instalacją. Usuń linuxa i zainstaluj te oba systemy w poprawnej kolejności.
komentarz 10 sierpnia 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
To kiepską masz wiedzę...
komentarz 10 sierpnia 2020 przez barteku12 Obywatel (1,340 p.)
To mogę prosić o jakąś poradę, co mógłbym zrobić?
komentarz 10 sierpnia 2020 przez barteku12 Obywatel (1,340 p.)
Mógłbyś podpowiedzieć jak usunać Ubuntu z poziomu Ubuntu ( głupio brzmi) żeby nie uszkodzić partycji?
komentarz 10 sierpnia 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Przede wszystkim jeśli wkładasz pena i bootujesz z pena i komputer nie wykrywa na penie instalatora Windowsa to znaczy że pen jest źle nagrany.
komentarz 10 sierpnia 2020 przez barteku12 Obywatel (1,340 p.)
Zrobiłem bootowanie na ubuntu i nie wykrywa i jest błąd podany wyżej, bootowanie na windowsie też nie wykrywało i jest całkiem inny błąd, jakieś dziwne szlaczki tylko pokazuje na ekranie. Może trzeba coś podziałać z partycjami?
komentarz 10 sierpnia 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Sprawdź na innym komputerze, czy ten pendrive jest dobrze nagrany, czy odpala się instalator.
komentarz 10 sierpnia 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Może się poprawie, mianowicie nie napisałem, że to jedyna możliwa opcja i inaczej się nie da, lecz najwygodniej instaluje się w kolejności windows <- linux , właśnie chociażby dlatego, że jest po to dedykowana opcja w instalatorze (zainstaluj obok windowsa), oraz przy niektórych dystrybucjach mogą się pojawić błędy, które przy kolejności 1. windows 2. linux by nie wystąpiły.
komentarz 10 sierpnia 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Ja nie wiem czy ty sam nie wiesz o czym piszesz czy ze mną coś nie tak bo już w ogóle nie wiem z czym masz problem...Napisz jeszcze raz dokładnie co ci działa a co nie działa i co chciałbyś aby działało...

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 650 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 282 wizyt

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...