• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co powinienem wiedzieć po zrozumieniu podstaw

Object Storage Arubacloud
0 głosów
139 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2020 w Python przez szafran98 Początkujący (460 p.)
Cześć,

Uczę się pythona jakiś czas. Zacząłem od książki Python dla każdego, do tego jeszcze jakiś kurs z udemy i zacząłem pisać samemu tj. co mi tam do głowy przyszło, bo przepisując kod z książki, czy kursu, niewiele zostawało mi głowie. I tak pisałem różne programiki z pomocą bibliotek Tkinter, BeautifulSoup, PyGame, potem spróbowałem Django oraz Flaska i postanowiłem, że wejdę głębiej w Django na rzecz zdobycia w przyszłości wymarzonej pracy. Napisałem mikrobloga i jakieś tam mniejsze stronki, potem DRF zacząłem się uczyć, żeby jakoś to nowocześnie wyglądało z Vue na froncie. Wszystko to na przestrzeni 4 miesięcy i widzę, że robię chyba duże postępy, ale brakuje mi takiej pewności, że to co piszę, piszę tak jak wyglądać powinno, bo jestem zafiksowany na temat, żeby to wszystko było dobrze napisane, a nie żeby tylko działało. Nie wiem, czy wybrałem zbyt szybkie tempo nauki przez co pominąłem jakieś kwestie spajające to wszystko, lub nie zagłębiłem się w żaden temat na tyle, żeby mnie oświeciło. Załóżmy, że znam podstawy i jakie elementy, praktyki, wzorce itd. powinienem znać, żeby rozszerzyć mój pogląd na programowanie i tworzenie aplikacji? Jakieś materiały odnośnie architektury aplikacji? Coś w stylu książki o tytule: Tak powinno programować się w pythonie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2020 przez Clip180 Obywatel (1,460 p.)
Czysty Kod, polecam fajna ksiazka jak sie powinno pisac.

https://www.youtube.com/watch?v=7EmboKQH8lM

The Pragmatic Programmer tez fajna ksiazka.

Do czrgo chcesz pythona wykozystywac ?

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 146 wizyt
+3 głosów
1 odpowiedź 2,707 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2017 w Python przez BartekDataIT Użytkownik (770 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 60 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2019 w Python przez Alkaratus Nowicjusz (160 p.)

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...