• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wczytać informacje z serwera Metin na stronę www.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
127 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2020 w PHP przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Witam.

Już dłuższy czas poszukuję na internecie jakiegoś API do tego i nie mogę nic znaleźć. Potrzebuję tylko wczytać informacje czy serwer jest aktualnie włączony lub wyłączony.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
wybrane 5 sierpnia 2020 przez Bakkit
 
Najlepsza
A nie mógłbyś się z nim zwyczajnie połączyć po tcp? W sensie to że da się połączyć to jeszcze nie znaczy, że działa prawidłowo, ale w większości przypadków by raczej robiło robotę.
komentarz 4 sierpnia 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Ogólnie jakiegoś sposobu szukam. Jak takie coś stworzyć? Podasz jakąś stronę www z poradnikiem / sam wytłumaczysz?
komentarz 4 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

Kompletnie nie znam php, ale wystarczyło wpisać w google "php connect tcp" i pierwszy link: 

https://stackoverflow.com/questions/14081124/connecting-to-a-tcp-ip-server-via-php-script/14081162

Jeżeli się nie udało połączyć to serwer na danym porcie nie jest odpalony, a jeżeli się udało to jest. Jednak miej z tyłu głowy, że to niekoniecznie musi to być serwer metina.

komentarz 5 sierpnia 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Pierwszy raz słyszałem o czymś takim jak łączenie się z tcp, więc myślałem, że to coś co da się wykorzystać tylko z łączeniem do metina, więc za każdym razem wpisywałem w wyszukiwarkę frazę "metin". Dzięki wielkie!
+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Hmm... a czy najprościej nie byłoby wrzucić do bazy danych rekord z informacją o statusie serwera a następnie na stronie www odczytywać wartość tego rekordu?
komentarz 4 sierpnia 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
A załóżmy że nagle serwer upadnie i jak automatycznie się ten rekord w bazie zaktualizuje?
komentarz 4 sierpnia 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Możesz przykładowo stworzyć ifa który sprawdza czy jest chociaż jedna osoba aktualnie na serwerze i gdy jest to prawdą nadać rekordowi wartość True, a następnie na stronie internetowej przypisać do wartości True tego rekordu Online, w przeciwnym wypadku wiadomo offline, czy jest bardziej przejrzysty sposób myślę że napewno tak lookne bliżej na to i podeślę Ci odpowiedz jutro lecz jak narazie to co podałem byłoby dobrym i łatwym sposobem oczywiście zakładając że gdy serwer jest online to zawsze jest na nim chociaż jedna osoba.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 115 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2020 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 414 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 714 wizyt

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...