• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór książki/kursu do nauki PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
163 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2020 w PHP przez malvator Użytkownik (720 p.)

Witam,

Chciałbym wreszcie się nauczyć języka PHP, gdyż chcę tworzyć aplikacje internetowe. Znam doskonale HTML, CSS/SCSS i dość dobrze JS. Co do PHP, to też taki całkiem "zielony" nie jestem, obejrzałem kilka (pierwsze dwa) odcinki kursu PHP i kursu MySql na kanale "Pasja informatyki" oraz coś tam sam sobie "dłubałem". Przechodząc do rzeczy chciałbym zacząć od samego początku naukę z PHP i uparłem się na ten tytuł: https://helion.pl/ksiazki/php7-i-sql-programowanie-dla-poczatkujacych-w-40-lekcjach-mariusz-duka,php7sq.htm#format/d Czy jest to dobry dla mnie wybór ? A może polecicie coś innego? Wolałbym książkę niż kurs online ale jeśli jest coś godnego polecenia to chętnie wezmę pod uwagę.

 

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2020 przez alan0_0 Użytkownik (740 p.)

Jeżeli chodzi o tworzenie stron a tym bardziej aplikacji rzadko kiedy stosuje się jeszcze czystego PHP. Jeżeli faktycznie jesteś zainteresowany back end-em polecał bym dokończyć wyżej wspomniane kursy ponieważ dobrze są w nich przedstawione podstawy obu języków a następnie przerzucić się na framework-i takie jak laravel czy symphony. Co do wybory odpowiedniego podrzucam filmik w którym wyjaśnione są mniej więcej zalety kilku popularniejszych framework-ów https://www.youtube.com/watch?v=_wVMaKVmAq8.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 143 wizyt
0 głosów
7 odpowiedzi 954 wizyt
pytanie zadane 6 września 2018 w PHP przez Gumason Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2018 w PHP przez fipooo Bywalec (2,880 p.)

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...